Tournee na południu Polski w ramach "Od skautingu do Sportingu"

start / Aktualności

Tournee na południu Polski w ramach "Od skautingu do Sportingu"

Po zeszłorocznych wizytach w Pile i Chełmnie przyszedł czas na kolejną odsłonę wyjątkowego programu "Od skautingu, do Sportingu". Tym razem czeka nas niemałe tournee, ponieważ już w przyszłym tygodniu będziemy świadkami aż trzech kolejnych wizyt! 

Program wizytacji w Oddziałach Football Academy „Od skautingu, do Sportingu” stworzony został, aby umożliwić zbudowanie relacji pomiędzy managerem i trenerami ośrodka FA, a ekspertami Football Academy School of Excellence w Szczecinie oraz wspierającymi ich pracę gośćmi ze Sportingu Clube de Portugal z Lizbony. Jednym z założeń jest umożliwienie bezpośredniego kontaktu z ludźmi, którzy na co dzień zajmują się skautingiem i szkoleniem młodych talentów, między innymi w sieci Football Academy. "Stworzony przez nas program wyraźnie prezentuje realną i ścisłą współpracę na linii FA – FASE - SPORTING. Podczas spotkań w ośrodkach staramy się opowiedzieć rodzicom o zaletach tej kooperacji, a zawodnicy mają niepowtarzalną okazję by zaprezentować swoje umiejętności skautom jednej z najlepszych akademii piłkarskich na świecie" - wskazał dyrektor sportowy Football Academy Szymon Mlynek. 

Przed nami tournee na południu Polski, które w silnym składzie reprezentowanym przez skauta Sportingu Clube de Portugal Andre Rose, dyrektora akademii FASE Sławomira Kłosa, głównego skauta FASE oraz Kadry Polski FA Przemysława Tomkowa oraz dyrektora sportowego FA Szymona Mlynka odbędzie się w aż trzech lokalizacjach - w Wałbrzychu, Opolu i Lesznie. 

Każda z wizyt to około trzech intensywnych godzin, w trakcie których odbędzie się wykład skierowany w stronę rodziców oraz specjalnie przygotowany trening, prowadzony przez skauta Sportingu Clube de Portugal Andre Rose. 

Tak wyglądała wizyta w Pile! https://youtu.be/6JeK3P8mWmo

Tak wyglądała wizyta w Chełmnie! (kliknij) 

Podczas każdego z treningów skaut Sportingu CP wspierany przez ekspertów z Football Academy School of Excellence w Szczecnie, wybierze zawodnika, który według nich wykaże największy sportowy potencjał. W zeszłym roku statuetka "Hot Prospect" powędrowała w ręce Dominika Hassa z FA Piła oraz aż czterech zawodników z FA Chełmno - Janka Gronowskiego, Wiktora Barańskiego, Wojtka Pankowskiego i Wojtka Wolskiego. To jednak nie wszystko, ponieważ poza nagrodą rzeczową zawodnicy otrzymali zaproszenie na testy w FASE w Szczecinie, więc jest o co walczyć. 

Szczegóły dotyczące wizyty w ramach programu "Od skautingu do Sportingu" przekażą wkrótce w swoich mediach społecznościowych oddziały z Wałbrzycha, Opola i Leszna.

<< wstecz dalej >>

udostępnij