"Trenuj z Mistrzem"

start / Aktualności

"Trenuj z Mistrzem"

      5 czerwca szkoła bramkarska KeeperLeo wraz z UKS Football Academy organizuje charytatywną imprezę sportową pod nazwą „Trenuj z mistrzem”. W niedzielne popołudnie, na stadionie lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu będziemy się bawić i pomagać wraz z gwiazdami sportu – głównie najlepszymi polskimi bramkarzami. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Impreza ma już ponad dwuletnią tradycję. Do tej pory organizowana była w Opolu i Krakowie. "Trenuj z mistrzem" ma dać dzieciom radość i spełnienie marzeń obcowania z ich idolami, dać możliwość spotkania wszystkich młodszych i starszych bramkarzy ze wszystkich klubów, ze wszystkich miejscowości, ze wszystkich szkół bez względu na wiek i umiejętności z bramkarzami z Polskiej Ekstraklasy. Chcemy dać dzieciom i młodzieży radość i satysfakcji z obcowania z bramkarskimi idolami, z którymi będą mogli podczas imprezy spotkać się, porozmawiać, zrobić zdjęcie, otrzymać autograf czy wspólnie trenować!. Młodzież i dzieci będą trenować wspólnie ze swymi mistrzami, przez cały czas trwania imprezie będzie towarzyszyć loteria dla dzieci oraz aukcja cennych pamiątek sportowych. Będą zawody i rywalizacja w konkursach rzutów karnych. Przez całe popołudnie, co 30-40 min pojawią się na boisku inni zaproszeni bramkarze i trenerzy, którzy będą prowadzili trening bramkarski w formie zabawy. Udział w treningach oraz wstęp na imprezę jest bezpłatny- wszyscy chętni, którzy mają ochotę mogą przyjść na nasze wydarzenie. Odbędzie się również turniej piłkarski 8-latków, w którym występ wezmą drużyny z całej Polski. Przez cały dzień imprezie będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje - między innymi występy opolskiej grupy Capoeiry czy afrykańskich bębniarzy. Finałem będzie mecz, w którym jeden z zespołów stworzą dzieciaki a drugi… bramkarze.

W poprzednich latach gościliśmy w Krakowie i Opolu takich zawodników jak Marcin Juszczyk, Mariusz Pawełek, Jan Mucha, Marcin Cabaj, Mateusz Bąk, Sebastian Nowak, Michal Peskovic, Grzegorz Kasprzik, Krzysztof Pilarz, Adam Stachowiak, Aleksander Ptak, Piotr Lech, Łukasz Sapela, Radosław Cierzniak, Wojciech Skaba, Zbigniew Małkowski, Juraj Balaz, Matko Perdijić oraz trenerzy Mirosław Dreszer, Grzegorz Kurdziel, Robert Mioduszewski czy Paweł Primel, a także byli bramkarze mistrz olimpijski z 1972 roku Hubert Kostka czy Adam Piekutowski. W czasie dotychczasowych imprez zdobyliśmy dla ośmiorga dzieci poszkodowanych przez los ponad 20.000 zł.

Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na budowę nowoczesnego ośrodka dla dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym przy ul. Szymanowskiego w Opolu realizowaną przez Fundację DOM. W ośrodku będą diagnozowane i rehabilitowane dzieci z kręgu zagrożenia niepełnosprawnością i niepełnosprawne od urodzenia.

Fundacja DOM od 20 lat zajmuje się problematyką osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Szczególnie bliskie jej są dzieci dotknięte niepełnosprawnością, z myślą o których Fundacja powstała. Naszą misją jest specjalistyczna diagnoza, leczenie oraz rehabilitacja psychologiczna, społeczna i zawodowa. W chwili obecnej Fundacja prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Zakład Aktywności Zawodowej, Pogotowie Terapeutyczne oraz specjalistyczne gabinety lekarskie. Fundacja chce nadal pomagać swoim podopiecznym świadcząc profesjonalne, na jak najwyższym poziomie usługi rehabilitacyjne. Wiele planów ciągle jeszcze przed nią…

    „Trenuj z mistrzem” ma zasięg ogólnopolski, promowana i reklamowana jest poprzez media w całym kraju - internetowe, radiowe oraz telewizyjne. Wśród stałych partnerów medialnych są miedzy innymi: TVP Opole, Radio Opole, NTO, Tylko Piłka, Onet.pl, TVP Katowice, Radio Eska, Futbol.pl, Sports.pl.

     Impreza jest wydarzeniem unikatowym na skalę światową. Nigdzie na świecie nie odnotowano sytuacji, w której bramkarze grający w najwyższych ligach, wspierali dobroczynnie pomysł wspólnego trenowania z młodymi osobami, który jest połączony ze szlachetną ideą niesienia pomocy innym.  

     „Trenuj z mistrzem” daje możliwość zebrania, tak bardzo potrzebnych, dodatkowych środków finansowych wspierających budowę ośrodka. Liczy się każda złotówka. Jednocześnie, wraz z organizatorami mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa 5 czerwca na stadion lekkoatletyczny im. Opolskich Olimpijczyków  w Opolu przy ul. Sosnowskiego 12 w godzinach 11 – 17. Będzie nam niezmiernie miło gościć Państwa. Liczymy na Waszą obecność!

    

 

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij