Uhlsport Cup 2012 - Relacja

start / Aktualności

Uhlsport Cup 2012 - Relacja

W mglisty weekend 24-25 listopada, Football Academy Opole wybrała się do Krakowa na jeden z najbardziej prestiżowych turniejów halowych dla rocznika 2003 w Polsce, UHLSPORT CUP. Nasza drużyna w podróż do stolicy małopolski wyruszyła już o 5:30. Trafiliśmy do grupy B, gdzie mierzyliśmy się z takimi zespołami jak MFK KOSZYCE, LEGIA WARSZAWA i ORLIK RUDA ŚLĄSKA. W naszym pierwszym pojedynku mierzyliśmy się z gośćmi ze Słowacji, którzy ostatecznie pokonali nas 2:1. Drugi mecz to rywalizacja z bardzo mocną Legią Warszawa. Zawodnicy spod znaku „L” nie dali nam szans, pewnie wygrywając 6:1, dając lekcje skutecznej gry. Ostatnim akcentem był mecz z Orlikiem Ruda Śląska, który poprawił nam trochę humory. Po przyzwoitej grze odnieśliśmy upragnione zwycięstwo 4:0. Po rozegraniu fazy grupowej, w której zajęliśmy 3 lokatę, trafiliśmy do niedzielnego finału B, w którym grano systemem pucharowym. Zanim jednak przystąpiliśmy do gry, odwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce, zwiedzając jeden z obowiązkowych zabytków naszego kraju.

Niedzielną rywalizację rozpoczęliśmy z samego rana, bo już o 8:35. Naszym rywalem była drużyna Dunajec Nowy Sącz, którą udało nam się pokonać 1:0. Dzięki tej wygranej, trafiliśmy na mocną fizycznie, Sandecję Nowy Sącz. Pomimo prowadzenia po świetnej akcji wykończonej precyzyjnym strzałem Oskara Sawickiego nie udało nam się strzelić kolejnych goli, natomiast rywale zdołali wbić nam ich aż trzy. Naszym ostatnim meczem był pojedynek z Wisłą Kraków, która wykorzystała nasze rozkojarzenie, trzykrotnie strzelając nam bramki.

 

FA- MFK KOSZYCE 1:2 ( Patryk Stypka)

FA – LEGIA WARSZAWA 1:6 (Jan Dąbrowski)

FA – ORLIK RUDA ŚLĄSKA 4:0 ( 2x Patryk Stypka, Michał Surzyn, Dominik Krajewski)

FA – DUNAJEC NOWY SĄCZ 1:0 ( Michał Głuszkiewicz)

FA – SANDECJA NOWY SĄCZ 1:3 (Oskar Sawicki)

FA – WISŁA KRAKÓW 0:3

 

Skład: Szymek Wojakowski, Kacper Łuczaj, Oskar Sawicki, Patry Stypka, Julian Półtorak, Dawid Szczepaniak, Michał Surzyn, Michał Głuszkiewicz, Dominik Krajewski, Adam Dendera, Piotr Szymczuk-Szyamniuk, Jan Dąbrowski

Trener: Paweł Jędrzejewski

Zdjęcia dostępne w dziale Galeria.

Słowo od Trenera: Dziękuje Rodzicom, bo to dzięki Wam nasi zawodnicy mogli wziąć udział w kolejnej imprezie sportowej. Myślę, że ten turniej na stałe wpisze się w kalendarz naszych wyjazdów. Serdecznie dziękuję organizatorom w imieniu swoim oraz zawodników za zaproszenie. Poziom turnieju był bardzo wysoki i aż miło było patrzeć ilu utalentowanych chłopców biega po polskich boiskach. Myślę, że pojedynki z drużynami, z którymi, na codzień nie mamy możliwości rywalizować wpłyną na nas pozytywnie i będzie to kolejna dobra lekcja na przyszłość. Podsumowując nasz wyjazd, nawiąże do wycieczki w Kopalni Soli w Wieliczce i zacytuje J. Piłsudskiego „ Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężać i usiąść na laurach to klęska”.

<< wstecz dalej >>

udostępnij