VI Charytatywny Turniej Piłkarski Football Academy Legnica - Gramy dla Dawida oraz Grzegorza

start / Aktualności

VI Charytatywny Turniej Piłkarski Football Academy Legnica - Gramy dla Dawida oraz Grzegorza

Po raz szósty Football Academy Legnica zorganizowała charytatywną imprezę, na której głównym celem było POMOC i wsparcie potrzebujących tym razem Dawida oraz Grzegorza. 

Na zaproszenie Football Academy Legnica, w aż 4 kategoriach wiekowych wzięło udział 20  drużyn takich jak Football Academy Legnica, Głogów, Chojnów, Żagań, Bolesławiec, Bumerang Wrocław, Zagłębie Lubin, Juwentus Academy Legnica. Łącznie rywalizowało BLISKO 200 młodych adeptów piłki nożnej, którzy rozegrali 46 spotkań ! Nadrzędnym zadaniem turnieju było łączenie gry w piłkę nożną z drużynowym pomaganiem.

W tych dniach odbyły się licytacje min. Pucharów zdobytych podczas turnieju, koszulka Zagłębia Lubin Patryka Muchy z autografem. Ponadto była wystawiona gablotka charytatywna, w której można było znaleźć różnego rodzaju przedmioty takie jak piłki, koszulki, pucharki, gadżety, książki, dyplomy z której dochód przekazany zostałna rzecz potrzebujących Dawida oraz Grzegorza.  W sprzedaży były domowe pyszne wypieki przygotowane przez rodziców, przyjaciół Football Academy Legnica – dziękujemy.

Podsumowując całą akcję zbiórki, dzięki zaangażowaniu rodziców, zawodników i trenerów wszystkich drużyn, do puszki udało się zebrać 2.855 złotych. Kwota zostanie przekazana potrzebującym.Podsumowanie turniejowe:

W roczniku 2008/2009 w turnieju wzięło udział 6 drużyn i zwycięzcom została drużyna FA Legnica II zdecydowanie wygrywając wszystkie swoje spotkania. Drugnie miejsce przypadło drużynie Football Academy Głogów a na miejscu trzecim zakończyła rozgrywki drużyna Football Academy Legnica I.

Klasyfikacja Końcowa :

1.      Football Academy Legnica II

2.      Football Academy Głogów

3.      Football Academy Legnica I

4.      Football Academy Żagań

5.      Juwentus Academy Legnica

6.      Football Academy Bolesławiec

Wyróżnienia indywidualne :

Najlepszy Strzelec – Noah Waszkiewicz FA Legnica II

Najlepszy Zawodnik – Roman Pichocki FA Legnica I 

Najlepszy bramkarz – Patryk Jaworski FA Głogów

 

W roczniku 2010 w turnieju wzięło udział 5 drużyn i zwycięzcom została drużyna FA Żagań  . Drugnie miejsce przypadło drużynie Football Academy Legnica I a na miejscu trzecim zakończyła rozgrywki drużyna Football Academy Głogów. Co ciekawe o miejscach 1-3 zadecydował bilans bramkowy ponieważ drużyny zgromadziły po tyle samo punktów a w meczach bezpośrednich padły same remisy.

 

Klasyfikacja Końcowa :

1.      Football Academy Żagań

2.      Football Academy Legnica

3.      Football Academy Głogów

4.      Football Academy Chojnów 

5.      Juwentus Academy Legnica II

Najlepszy Strzelec – Hubert Pieczara FA Żagań

Najlepszy Zawodnik – Karol Zięba FA Legnica

Najlepszy bramkarz – Dawid Żmuda FA Głogów

Drugi dzień turnieju rozpoczęliśmy od rywalizacji w roczniku 2012 w turnieju wzięło udział tylko 4 drużyny w wyniku wielu rezygnacji spowodowanych chorobami i wyjazdami. W tym roczniku zwycięzcom została drużyna Football Academy Bolesławiec. Drugnie miejsce przypadło drużynie Zagłębie Lubin i na miejscu trzecim zakończyła rozgrywki drużyna Football Academy Legnica. Co ciekawe po raz kolejny o miejscach 1-2 zadecydował bilans bramkowy.

Klasyfikacja Końcowa :

1.      Football Academy Bolesławiec

2.      Zagłębie Lubin

3.      Football Academy Legnica

4.      Football Academy Chojnów 

Najlepszy Strzelec – Kacper Zawadzki Football Academy Legnica  

Najlepszy Drybler  – Szymon Gacek Zagłębie Lubin

Najlepszy bramkarz – Krzysztof Socha Football Academy Chojnów  

W roczniku 2011 w turnieju wzięło udział 5 drużyn i zwycięzcom została drużyna FA Legnica I  . Drugnie miejsce przypadło drużynie Bumeranga Wrocław a na miejscu trzecim zakończyła rozgrywki drużyna Football Academy Chojnów.

 

Klasyfikacja Końcowa :

1.      Football Academy Legnica

2.      Bumerang Wocław

3.      Football Academy Chojnów

4.      Football Academy Legnica II 

5.      Juwentus Academy Legnica III

Najlepszy Strzelec – Adam Długołęcki Football Academy Legnica 

Najlepszy Zawodnik – Max Comski Bumerang Wrocław

Najlepszy bramkarz – Amanda Kuchciak FA Legnica

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom, sponsorom i partnerom Football Academy Legnica oraz drużynom przyjezdnym za przekazanie środków, udział w licytacjach oraz kupno przedmiotów z gablotki charytatywnej, które przekazaliśmy potrzebującym Grzegorzowi oraz Dawidowi.

Sponsorzy :

Gold Finanse Legnica – eksperci finansowi

Mattec – centrum pokryć dachowych Legnica

NET Cable Legnica – budowa farm fotowoltaicznych 

Decathlon Legnica – największa sieć sklepów Sportowych w Polsce

Patronat Medialny :

https://tulegnica.pl/

Patronat Honorowy :

Zespół Szkół Integracyjnych w Legnicy

👤DAWID : Kiedy Dawid długo nie siadał samodzielnie, zaczęłam się martwić. Synek odstawał od swoich rówieśników i było widać, że rozwija się dużo wolniej. Wszyscy dookoła radzili, żeby się nie przejmować, że każde dziecko rozwija się w swoim tempie a przez to, że Dawid jest wcześniakiem, więcej czasu zajmuje mu nabywanie nowych umiejętności.

Matczyna intuicja mnie nie zawiodła, choć akurat w tym przypadku bardzo chciałabym, by tak było. Kiedy syn skończył rok, wykryto u niego Mózgowe Porażenie Dziecięce z porażeniem czterokończynowym. Z powodu przykurczy każdy ruch sprawia Dawidowi ból. Ogromnym szczęściem dla mnie było, gdy syn w wieku czterech lat w końcu zaczął chodzić.

Potrzeba wiele godzin rehabilitacji, by chodzenie nie sprawiało Dawidowi bólu. Syn wciąż chodzi na palcach i przez to traci równowagę. Tylko rehabilitacja może to zmienić. Dlatego zwracam się z prośbą do ludzi dobrego serca o pomoc. Wyciągnij do Dawida pomocna dłoń, by za jakiś czas mógł bez problemów biegać i grać z kolegami w piłkę.

👤GRZEGORZ : W 2019 roku lekarz stwierdził u mnie artroze i poważne zwichnięcie biodra co spowodowało uszkodzenie chrząstki stawowej i miednicy co się kwalifikuje do operacji , poważny uraz biodra który wymaga leczenia operacyjnego wstawienia nowoczesnej endoprotezy dzięki której będę mógł normalnie funkcjonować bez bólu zawodowo i prywatnie normalnie chodzić . Proponowany przez lekarza zabieg kapoplastyki w moim wieku umożliwiłby mi powrót do normalnej aktywności, zabieg kapoplastyki przeszedł w 2019 roku Andy Murray. Koszt takiego zabiegu to 35 000 zł i dochodzą do tego jeszcze koszty rehabilitacji.

Podziękowania :

- Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji tak dużego przedsięwzięcia. Dziękuję Trenerom, Rodzicom, Przyjaciołom - Tylko dzięki waszej pomocy cała impreza przebiegła zgodnie z planem a jej główny i nadrzędny cel, którym było niesienie pomocy oraz edukacja młodych zawodników od najmłodszych lat jak ważne jest pomaganie i wspieranie drugiego człowieka.  Mówi Piotr Radomski Manager Football Academy Legnica.

<< wstecz dalej >>

udostępnij