W Pile powstanie nowoczesne centrum piłkarskie!

start / Aktualności

W Pile powstanie nowoczesne centrum piłkarskie!

Football Park to nowoczesny obiekt halowy ze sztuczną murawą, strefą sanitarno-barową, zapleczem socjalnym oraz bogatym wyposażeniem audio-video i darmowym dostępem do sieci Wi-Fi. Teraz po Opolu, Lesznie, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim czas na kolejną lokalizację - za moment powstanie Football Park Piła! 

Piła - miasto w północno-zachodniej Polsce, w województwie wielkopolskim, w którym swoją siedzibę ma jeden z najstarszych Oddziałów Football Academy w Polsce - FA Piła (więcej). Dziś ten prężnie działający ośrodek, założony ponad 10 lat temu przez Manager Joannę Ladorucką dokłada kolejną cegiełkę do pięknej historii propagowania sportu i zdrowego stylu życia w mieście nad Gwdą. To właśnie założycielka pilskiego Oddziału rozpoczęła dyskusję na temat braku obiektu o potencjale Football Parku w regionie i doprowadziła do rozmów o realizacji projektu.

We wtorek 6 kwietnia 2021 roku w Szkole Podstawowej nr 12 im. Janusza Korczaka w Pile doszło do podpisania umowy pomiędzy Dyrektorem SP12 Panem Marcinem Borowiczem i Prezesem Football Academy Group Panem Radosławem Soperczakiem. Na mocy tego kontraktu, na terenie szkoły przy ulicy Joachima Lelewela w Pile powstanie nowoczesne centrum piłkarskie. "To wspólny sukces Pana Dyrektora i Władz miasta Piła, z którego korzystać będą zarówno uczniowie szkoły, jak i mieszkańcy Piły kochający piłkę nożną, a swoją bazę otrzymają piłkarki i piłkarze FA Piła. Ten projekt to ogromna szansa dla rozwoju piłki nożnej w Pile, który doskonale sprawdza się w innych miastach, dlatego wiemy, że powiedzie się również tutaj" - powiedział Prezes FAG.


Od lewej: Radosław Soperczak i Marcin Borowicz

W niedalekiej przyszłości zostanie przedstawiona wizualizacja całej inwestycji, ale już dziś przedstawiamy krótką specyfikację obiektu: 

  • całoroczne boisko o rozmiarze 40m x 20m + strefa rozgrzewkowa 6m x 20m

  • strefa sanitarno-barowa o powierzchni około 120mkw

  • sztuczna trawa IV generacji - bez zasypowa

Planowany start inwestycji to wiosna 2022 roku, a huczne otwarcie i pierwsze strzelone bramki w gotowym obiekcie przewidujemy już na wrzesień tego samego roku! 

Zachęcamy do obejrzenia wideo z otwarcia podobnej inwestycji w Opolu.
https://youtu.be/QoHHqRFbISY

<< wstecz dalej >>

udostępnij