W POŁOWIE STAWKI

start / Aktualności

W POŁOWIE STAWKI

W dzisiejszym turnieju drużyna FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów zajeła czwarte miesce w stawce ośmiu zespołów. Wynik jaki osiągnął zespół nie jest najgorszy, ale po ostatnim sukcesie w Kielcach apetyty zostały mocno rozbudzone i pozostał mały niedosyt. Po półfinałowym meczu z Ajaksem Częstochowa, który zakończył się wynikiem 0:1, chłopcy byli smutni i u niektórych z nich pojawiły się łzy, gdyz finał był jak najbardziej w zasięgu naszego zespołu. Najważniejsze jednak, że zespół zebrał kolejne cenne doswiadczenie, które na pewno zaprocentuje na nastepnym turnieju.

Pierwsze spotkanie jakie rozegrali nasi zawodnicy utwierdziło trenerów i obserwatorów turnieju, że drużyna FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów będzie walczyła o najwyższe cele w sobotnich rozgrywkach. Chłopcy zdecydowanie pokonali drużynę Moravii Morawica 4:0 i podbudowani tym zwyciestwem w dobrych humorach przystepowali do kolejnego spotkania. Niestety jak to w sporcie bywa, tym razem FA Jędrzejów musiało uznać wyższość Krakusa Kraków, który pokonał nasz zespół 5:1! Wysoka porażka nie odzwierciedlała tego, co działo się na boisku. Nasz zespół stracił pięć bramek w ostatnich czterech minutach meczu, prowadząc od samego początku 1:0!!! Zwycięstwo w ostatnim meczu decydowało o zajęciu drugiego miejsca w grupie, które dawało awans z grupy do najlepszej "czwórki" turnieju. Zawodnicy tym razem stanęli na wysokości zadania i zwyciężyli gospodarzy turnieju - Spartakusa Daleeszyce 3:1. W meczu półfinałowym los skojarzył naszą druzynę z UKS Ajaks Częstochowa - jak się okazało późniejszym tryumfatorem całego turnieju. Po zacietym boju jaki stoczyli nasi zawodnicy i jednocześnie bardzo dobrym meczu, FA Jędrzejów uległ 0:1. W minorowych nastrojach, po półfinałowej porazce zawodnicy przystepowali do meczu o trzecie miejsce w turnieju. Niestety tym razem znów nasz zespół musiał uznać wyższość Karkusa Kraków ulegając zdecydowanie 0:5!

Oprócz zdobytego doswiadczenia na piłkarskim boisku, nasi zawodnicy wracali do domów z medalami na piersiach i nagrodami, które otrzymali za zajęcie czwartej lokaty w daleszyckim turnieju. W drodze powrotnej humory juz dopisywały, nie obyło się bez śpiewów i chóralnych okrzyków. Mamy nadzieję, że doswiadczenie przywiezione z Daleszyc bardzo szybko zaprocentuje.

Drużyna wystapiła w składzie: Damian Bielecki - Szymon Grajek, Dawid Kośmider, Bartłomiej Celary, Wiktor Blicharski, Mateusz Strzeszkowski, Jakub Szewczyk, Paweł Pieczaba, Piotr Pieczaba, Bartłomiej Skrobich.

Trener:  Karol Smorąg. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij