Wszystkie drogi prowadzą do FASE - trzeba je tylko udrożnić

start / Aktualności

Wszystkie drogi prowadzą do FASE - trzeba je tylko udrożnić

Tak jak Rzymianie, którzy wybudowali kiedyś potężną sieć dróg liczącą ponad 70 tyś. kilometrów i wszystkie z nich prowadziły do Rzymu, tak sztab Football Academy School of Excellence w Szczecinie kontynuuje budowę sieci składającej się z doskonałych relacji i fantastycznego przeglądu potencjału zawodników w Football Academy. 

"Wszystkie drogi prowadzą do FASE" to nowy cykl wizytacji w oddziałach FA, który stworzyliśmy, by umożliwić zbudowanie relacji pomiędzy managerem i trenerami oddziałów Football Academy, a ekspertami FASE. Równie ważne jak pozytywne stosunki są również sprawy sportowe oraz skauting najlepszych zawodników w sieci Football Academy. W trakcie wizyty skauci i trenerzy FASE przeprowadzą obszerny wykład dla rodziców, poprowadzą jednostkę treningową oraz wybiorą najbardziej perspektywicznego zawodnika lub zawodniczkę z oddziału oraz rozdadzą wyróżniającym się jednostkom zaproszenia na trening próbny w Szczecinie. 

To, że w oddziałach Football Academy jest wiele piłkarskich talentów udowadniać nikomu już nie trzeba. Zawodnicy wychowani przez oddziały FA z całej Polski stanowią dziś o sile młodzieżowych reprezentacji Polski i zaczynają przebijać się do składów klubów z Ekstraklasy. Flagowym przykładem współpracy pomiędzy FA i FASE jest Piotr Pardel - bramkarz urodzony w 2005 roku, który w FA wraz z drużynami prowadzonymi przez trenera Sławomira Kłosa triumfował w rozgrywkach Pucharu Tymbarku oraz Deichmanna, gdzie był wybierany najlepszym bramkarzem finałów. Po zakończeniu drogi w FA przeszedł do FASE, z którego w wyniku fantastycznego rozwoju przeniósł się do włoskiej Atalanty Bergamo. 

- Jestem niesamowicie ukontentowany, że udało się stworzyć kolejny projekt, który jeszcze bardziej zbliży Football Academy z FASE. Uważam, że naszą ogromną siłą jest wspólnie obrana droga, która toruje drogę młodego człowieka zaczynając od Football Baby, Football Academy przez FASE do profesjonalnego seniorskiego futbolu. Taką podróż wybrało wielu zawodników i z pewnością dzięki tej decyzji są w wymarzonym miejscu - z zadowoleniem stwierdził dyrektor akademii FASE Sławomir Kłos. 

Oprócz Piotrka Pardela drogę do marzeń poprzez ścieżkę FASE wybrali m.in.: Dawid Bembnista (FA Nakło nad Notecią - FASE - obecnie Empoli FC), czy Hubert Szulc (FA Leszno - FASE - już po debiucie w Ekstraklasie jako zawodnik Korony Kielce). 

- Niesamowicie cenię sobie środowisko Football Academy, które jest bogate w doświadczonych, kompetentnych i kreatywnych managerów oraz trenerów. Czekam z niecierpliwością na pierwszą wizytę! - zakończył Sławek. 

Rzeczona pierwsza wizyta już wkrótce, bo 7 lutego w Lesznie. Na dobry początek wybór nie mógł być inny. Multi medalista Mistrzostw Polski Football Academy, pierwszy trzygwiazdkowy oddział FA w Polsce i prawdziwa perełka wychowująca piłkarzy, którzy co roku rozchwytywani są przez największe akademie w naszym kraju - Football Academy Leszno. 

#WszystkieDrogiProwadząDoFASE - trzeba je tylko udrożnić. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku! 🙋‍♂️

<< wstecz dalej >>

udostępnij