Wszystko co dobre szybko się kończy - podsumowanie Konwentu 2022

start / Aktualności

Wszystko co dobre szybko się kończy - podsumowanie Konwentu 2022

Kilka tygodni przygotowań, kilkanaście spotkań, setki zużytych kartek, długie godziny rozmów, planowania i pracy nad perfekcyjną organizacją. Wszystko po to, by godnie wyróżnić najlepsze ośrodki oraz uhonorować najlepszych managerów i trenerów w sieci Football Academy. X Jubileuszowy Międzynarodowy Konwent Football Academy 2022 jest już za nami. Zapraszamy na krótkie podsumowanie. 🏆

OGROMNA WARTOŚĆ MARKETINGOWA 

Tego typu podsumowania tworzy się zwykle dzień lub dwa po wydarzeniu. Jednak ranga tego wydarzenia sprawiła, że mogliśmy, a nawet powinniśmy wstrzymać się z tym rozliczeniem o kilka dni. O Konwencie 2022 pisały najważniejsze branżowe portale w kraju, które zapewniły odpowiedni rozgłos temu wydarzeniu. I tak już we wtorek 18 stycznia pojawiła się obszerna relacja na portalu Weszło! Junior (kliknij), którą napisał jeden z naszych tegorocznych prelegentów - Przemysław Mamczak. Następnie o ogromnej wartości merytorycznej Konwentu doniósł Marcin Dobosz z Przeglądu Sportowego, który zwrócił uwagę na słowa wiceprezesa PZPN ds. szkolenia Macieja Mateńko, który stwierdził, że "piłka nożna zaczyna się w małych ośrodkach", a takich w sieci Football Academy nie brakuje. Całą relację PS znajdziecie tutaj (kliknij)

W naszych mediach społecznościowych dostępna jest już także pełna relacja fotograficzna https://www.facebook.com/footballacademypl 

NOWY ŁAD W FOOTBALL ACADEMY 

Tradycyjnie już pierwszy dzień konferencji stał pod znakiem uroczystego otwarcia Konwentu przez Prezesa Football Academy Group Radosława Soperczaka, które transmitowaliśmy na naszym Facebooku. Następnie Prezes pożegnał się z oglądającymi transmisję live widzami, by w wypełnionej po brzegi sali bankietowej hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej wygłosić prezentację o dość kontrowersyjnym tytule - "Nowy ład w Football Academy". Niniejsze wystąpienie było podsumowaniem ubiegłych dwóch lat oraz zapowiedzią nowych, ekscytujących projektów, które ujrzą światło dzienne w 2022 roku. 

MERYTORYCZNIE? TOP!

Każdy kto spojrzał na harmonogram sobotnich wydarzeń wiedział, że będzie to wyczerpujący dzień, pełen prelekcji, wykładów i wymiany poglądów na sportowe oraz managerskie tematy. Tegoroczny lineup zadowolił nawet najbardziej wymagających gości, którzy punktualnie o 10:00 wypełnili sale wykładowe. 

Ścieżka trenerska:
✅ Rafał Matusiak - dyrektor akademii piłkarskiej Jagielloni Białystok - "Identyfikacja talentu"

Ścieżka managerska: 
✅ Przemysław Mamczak - twórca portalu EkstraTrener.pl - "Czy leci z nami pilot? Potęga checklisty"

Ścieżka łączona:
✅ Grzegorz Więcław - certyfikowany psycholog sportu - "Głowa rządzi. Psychologia sportu w klubie i akademii - najlepsze praktyki na podstawie doświadczeń w akademiach Ekstraklasy i Bundesligi" 
✅ Nuno Figueiredo - dyrektor techniczny akademii Sportingu Clube de Portugal - "Model gry zorientowany na zawodnika" 
✅ Jonathan Pepper - Premier League Academy Manager w Burnley FC (2016-2021) - "Jak przekształcić słabo działającą akademię kategorii 3 do elitarnej akademii kategorii 1 - na przykładzie Burnley FC"

PO TEORII CZAS NA PRAKTYKĘ 

Jak powszechnie wiadomo sama teoria to za mało, a za idealne rozwiązanie uznaje się zastosowanie nowo nabytej wiedzy w praktyce. I właśnie takie rozwiązania są dobrze znane uczestnikom naszych Konwentów. Tuż po zakończeniu części teoretycznej uczestnicy oraz prelegenci udali się pobliską halę widowiskowo-sportową "Centrum" w Dąbrowie Górniczej, na której treningi pokazowe przeprowadzili wykładający wcześniej Rafał Matusiak oraz Nuno Figueiredo

Szczególne podziękowania należą się Michałowi Niedzielskiemu i zawodnikom Football Academy Zawiercie, którzy stanęli na wysokości zadania i nie tylko wzięli udział w treningu, ale doskonale realizowali założenia treningowe utytułowanych trenerów. 

GWÓŹDŹ PROGRAMU 

Wykłady, prezentacje, treningi. Wszystko to jest potrzebne i wnosi ogromną wartość merytoryczną. Jednak najważniejszą częścią każdego Konwentu Football Academy jest Uroczysta Gala Wręczenia Nagród, w trakcie której poznajemy wyróżnione ośrodki oraz wyróżnionych managerów i trenerów w aż trzynastu unikatowych kategoriach. Poznajcie zwycięzców! 

🏆 Najlepszy start - Football Academy Nysa

🏆 Wzór wizerunku - Football Academy Chełmno

🏆 Największy sukces sportowy - Football Academy Leszno

🏆 Najlepszy ośrodek GK Academy - GK Szczecin

🏆 Najlepszy ośrodek Football Baby - FB Opole 

🏆 Wzór zaangażowania trenera - Arkadiusz Kwella (FA Chełmno) 

🏆 Wzór zaangażowania managera - Wojciech Janicki (FA Chełmno) 

🏆 Najdynamiczniej rozwijający się ośrodek - Football Academy Łódź Wschód

🏆 Wzór jakości - Football Academy Opole 

🏆 Wzór zaangażowania w grywalizację - Football Academy Włocławek 

🏆 Wzór współpracy z FA Shop - Football Academy Zawiercie 

🏆 Wzór współpracy z FA Camps - Football Academy Szubin i Football Academy Toruń 

🏆 Wzór solidności - Football Academy Zamość 

Jeszcze raz składamy ogromne gratulacje dla wszystkich zwycięzców i życzymy kolejnych statuetek w 2023 roku! ⭐

DODATKOWE LAURY I WYRÓZNIENIA

Poza tą standardową częścią naszej Uroczystej Gali towarzyszyły wydarzenia uzupełniające. Pierwszym z nich było powołanie trenerów Kadry Polski Football Academy rocznika 2013 przez dyrektora sportowego FA Szymona Mlynka. Nowo powstały sztab stworzą Patryk Kukla (FA Głogów) i Arkadiusz Kwella (FA Chełmno), którego zaangażowanie zaprocentowało nie tylko powołaniem do Kadry Polski, ale również statuetką w jednej z głównych kategorii. Gratulujemy! ⭐

Kolejną bardzo ważną ceremonią były nominacje do nowopowstałej Rady Managerów Football Academy, które wręczył dyrektor ds. rozwoju sieci FA Krzysztof Łoś. Nowopowstałą radę stworzą Paweł Piechocki (FA Wałbrzych), Michał Niedzielski (FA Zawiercie), Wojciech Janicki (FA Chełmno) oraz Sławomir Kłos (FA Szczecin). Gratulujemy! ⭐

Ostatnim, ale jakże ważnym i prestiżowym wyróżnieniem był przyznany przez samego Prezesa Football Academy Group Radosława Soperczaka tytuł "Przyjaciela Football Academy". Ta statuetka ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ przyznawana jest osobom, które wiele dla Football Academy znaczą i mają lub miały niebagatelny wkład w rozwój projektów FAG. Podczas X Jubileuszowego Konwentu Football Academy wyróżnienie to trafiło do Macieja Mateńko, wiceprezesa PZPN ds. szkolenia, który w latach 2016-2019 był koordynatorem jednego z najważniejszych projektów - Football Academy School of Excellence w Szczenicie. Nie była to jednak jedyna wizyta na scenie Macieja, ponieważ tuż przed galą wcielił się on w rolę prelegenta i zaprezentował zgromadzonym w sali bankietowej gościom dwa intersujące zagadnienia - "Mapa zachowań zawodników w poszczególnych strefach i sektorach boiska" oraz najważniejsze założenia PZPN w zakresie szkolenia "Proaktywnie, z inicjatywą"

PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ

Niezwykle obszerna fotorelacja z całego wydarzenia jest już w komplecie na naszym Facebooku (kliknij)

Wciąż dostępny jest również zapis transmisji live z Uroczystej Gali Wręczenia Nagród, który znajdziecie tutaj (kliknij)

Na koniec jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego eventu, w tym partnerom - Podnadruk.pl oraz Profi-Art. Dziękujemy również wszystkim obecnym w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej oraz widzom oglądającym transmisję. 

Do zobaczenia za rok! 🙌🙌🙌

<< wstecz dalej >>

udostępnij