Wzmocniony projekt Kadr Polski FA wchodzi w rok 2024!

start / Aktualności

Wzmocniony projekt Kadr Polski FA wchodzi w rok 2024!

Zmiany, zmiany, zmiany. Nie rewolucja, ale wysoce jakościowa i bardzo potrzebna reforma - tak możemy podsumować początek roku 2024 w projekcie Kadr Polski Football Academy. Dotychczasowa dobrze funkcjonująca współpraca z Football Academy School of Excellence w Szczenicie wchodzi na nieznany dotąd poziom. Aż sześciu ekspertów FASE zostało włączonych na stałe do sztabu naszych reprezentacji, a to może oznaczać tylko jedno - poziom i prestiż projektu idą w górę!

Pierwszą i bez dwóch zdań kluczową decyzją było utworzenie stanowiska dla dyrektora Kadr Polski Football Academy, które objął aktualny dyrektor Akademii FASE Sławomir Kłos. Zapytaliśmy Sławka o to, jaka ma być jego rola w tym projekcie.

- Wywodzę się z Football Academy. To ten projekt mnie ukształtował jako człowieka, trenera oraz osobę zarządzającą. Cieszę się, że świat Football Academy oraz FASE będą się przenikać na niwie organizacyjnej, a także sportowej. Nowa formuła jasno określa kierunek naszych Kadr Polski. Przede wszystkim chcemy wprowadzić system organizacyjny, który bardzo dobrze funkcjonuje w Szczecinie. Nie będę ukrywał, że stworzenie systemu komunikacji, rozbudowanie sztabów szkoleniowych oraz zatrudnienie Tomasza Lechowicza w roli koordynatora szkolenia to był mój główny cel, który wniesie ten projekt na zdecydowanie wyższy poziom. Kadra Polski to przedsionek FASE i zależy mi na tym, aby każdy uczestnik naszego wydarzenia czuł się wyjątkowo. Reasumując, rolą FASE jest rozkochanie managerów, trenerów, rodziców i przede wszystkim zawodników swoją pasją, wiedzą oraz organizacją.

Tak silna postać stojąca na czele projektu jest swego rodzaju gwarancją sukcesu oraz bardzo dobrej komunikacji. Nowy schemat Kadr Polski Football Academy to rozbudowany sztab szkoleniowy składający się z aż 16 trenerów i trenerów koordynatorów, którzy będą wspólnie pracowali nad rozwojem aż 5 chłopięcych roczników Kadr Polski FA oraz jednej reprezentacji dziewcząt. W sztabie znaleźli się trenerzy pracujący na co dzień w Football Academy Szczecin oraz FASE, w tym trener bramkarzy Hubert Rinkel oraz jeden z ostatnich transferów szczecińskiej szkoły mistrzostwa sportowego - trener przygotowania motorycznego Małgorzata Otworowska.

Jednak dziesięcioosobowy trzon Kadr Polski FA nadal stanowić będą najbardziej wyróżniający się trenerzy w sieci Football Academy, którzy wraz ze swoim doświadczeniem i nieustanną chęcią rozwoju, stworzą mieszankę wybuchową z trenerami FASE! Wśród nich dwójka koordynatorów Kadr Polski Football Academy wywodzących się z opolskiej centrali projektu - Monika Garbowska i Tomasz Lechowicz, którzy również dają gwarancję stabilności i bardzo dobrej organizacji. 

Na "nowym porządku" zyskają wszyscy. Trenerzy, którzy wspólnie w silnej grupie podniosą jakość organizacji i wartość sportową projektu, na której z drugiej strony skorzystają zawodniczki i zawodnicy powołani do Kadr Polski FA. Reforma reprezentacji to także szansa na jeszcze lepszy skauting, który pozwoli na monitorowanie przez FASE najlepszych zawodników z sieci Football Academy właściwie w trybie ciągłym. 

- Zdecydowanie. Jeżeli chodzi o departament skautingu FASE, to uważam, że mamy go na bardzo wysokim poziomie na tle innych akademii w naszym kraju. Natomiast bezpośrednie połączenie FASE i FA poprzez kadry daje nam jeszcze bliższy kontakt z każdym zawodnikiem, który pojawi się na kadrach regionalnych lub zgrupowaniu - zakończył Sławomir Kłos, nowy dyrektor Kadr Polski Football Academy. 

Pierwsza okazja, by podziwiać jedną z naszych reprezentacji w akcji już w ten weekend w Opolu. Kadra Polski FA U9 prowadzona przez debiutujących w tej roli trenerów Mateusza Klawittera i Szymona Roczona odbędzie dwudniowe konsultacje, na których przetestuje ponad 40 zawodników z rocznika 2015 (czytaj więcej)

Doniesienia z Kadr Polski Football Academy możecie śledzić w naszych mediach społecznościowych i na MYFA.EU! ✌

<< wstecz dalej >>

udostępnij