Finał Mistrzostw Polski FA: HISTORIA

start / Aktualności / Mistrzostwa Polski FA

Tegoroczny finał centralny Mistrzostw Polski Football Academy będzie zwieńczeniem już trzeciej edycji naszych rozgrywek!

Cykl turniejów o Mistrzostwo Polski Football Academy został zainaugurowany jesienią 2013 roku.

Od tamtej pory - co sezon - rywalizacja pomiędzy naszymi ośrodkami na terenie całego kraju toczona jest na trzech etapach: mikroregionalnym (jesienią), makroregionalnym (wiosną) oraz centralnym (zakończenie sezonu).

W pierwszej edycji rozgrywek wzięło udział aż 38 zespołów z rocznika 2004.

Osiem najlepszych drużyn przyjechało następnie na finał centralny do Opola, gdzie w 28 meczach turnieju padło aż 98 goli. Dało to średnią aż 3,5 bramki na spotkanie!

Pierwszym Mistrzem Polskim Football Academy - w kategorii wiekowej do lat 10 - została FA Leszno.

W kolejnym sezonie nasze wewnętrzne rozgrywki zostały rozszerzone o dodatkową kategorię wiekową. Spośród kilkuset zawodników, którzy rozpoczęli zmagania na szczeblu mikroregionalnym, blisko 200 uczestniczyło potem w ubiegłorocznym finale.

Tym razem tytuł Mistrzów Polski Football Academy przypadł oddziałom FA Szczecin w kategorii wiekowej do lat 10 oraz FA Gostynin w kategorii wiekowej do lat 9.

Pierwsze dwa finały centralne Mistrzostw Polski Football Academy okazały się wspaniałymi imprezami sportowymi, integrującymi ze sobą środowisko dzieci, rodziców i trenerów naszej sieci szkółek piłkarskich.

Nic dziwnego, że tegoroczna, trzecia już edycja jawi się jako rekordowa!