I MIEJSCE W NAGŁOWICACH!

start / Aktualności

I MIEJSCE W NAGŁOWICACH!

Po zajęciu przez zespół FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów miejsc na niższych stopniach podium w poprzednich turniejach, w końcu przyszedł czas na zdobycie pierwszego miejsca! Nasza drużyna z rocznika 2000 okazała się najlepsza w Turnieju Piłki Nożnej "Misiek Zdzisiek Uczy Pierwszej Pomocy", który został rozegrany na hali w Nagłowicach. Drużyna FA Jędrzejów z rocznika 2001-02 zajęła szóste miejsce. Warto jednak podkreslić, że pomimo rywalizacji z chłopcami o dwa lata starszymi zespół zaprezentował się bardzo poprawnie. Turniej w Nagłowicach został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, a uczestnicy rozgrywek oprócz rywalizacj sportowej mogli zobaczyć i nauczyć się jak prawidłowo reagować w sytuacji kiedy ktoś potrzebuje pomocy. Pokaz udzielenia pierwszej pomocy zaprezentowali ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego w Jędrzejowie.

W turnieju wzięło udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Los sprawił, że dwie nasze drużyny trafiły do jednej grupy i musiały rywalizować przeciwko sobie. W bezpośrednim pojedynku pomiędzy naszymi drużynami zespół "starszy" wygrał zdecydowanie 10:1, a okazałym łupem bramkowym podzielili się Norbert Krupa(7 bramek), Karol Dzwonek(2) i Szymon Kot(1). Honorowe trafienie dla "młodszych" zdobył Bartek Równicki. Trzecim zespołem w naszej grupie byli gospodarze turnieju - UKS Nagłowice. "Młodszy" FA Jedrzejów przegrał z Nagłowicami 0:8, natomiast rocznik 2000 wziął rewanż za swoich młodszych kolegów i pokonał gospodarzy po bardzo dobrym spotkaniu 4:2. Zwycięstwo to zagwarantowało naszemu zespołowi pierwsze miejsce w grupie i awans do finału. Drużyna z rocznika 2001-02 w spotakniu o V miejsce w turnieju spotkała się ze SP z Imielna. Po emocjonującym pojedynku nasz zespół przegrał minimalnie 3:4 walcząc jak lew o korzystny rezultat do ostatnigo gwizdka. Bramki w meczu o V miejsce strzelili Maciek Madyś(2) i Bartek Równicki. Finał turnieju przyniósł niesamowite emocje. FA Jędrzejów i UKS Konieczno stworzyli fantastyczne widowisko, które zakończyło się konkursem rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł remis 4:4, choć po pierwszych trzech minutach spotkania wydawało się, że to nasz zespół zdecydowanie pokona rywala z Konieczna. Po dobrej akcji naszego zespołu i samobójczej bramce zawodnika z Konieczna oraz bramce strzelonej przez K. Dzwonka prowadziliśmy juz 2:0, jednak rywal "dogonił" nasz zespół. Kolejne bramki dla naszej drużyny zdobył N. Krupa, ale było to zbyt mało, bo rywal równiez zdobył 4 gole i aby wyłonić zwycięzce potrzebny był konkurs karnych. W loterii karnych bohaterem okazał się nasz bramkarz - Wiktor Woźniak, który obronił trzy z czterech egzekwowanych karnych przez rywali!!! Wynik 2:1 w rzutach karnych dał nam pierwsze miejsce w nagłowickim turnieju. Oprócz tryumfu w całym turnieju, nagrodę indywidualna otrzymał Norbert Krupa, który z 11 bramkami został Królem Strzelców!

Zespół Football Academy("starsi") reprezentowali: Wiktor Woźniak - Jakub Smorąg, Filip Nawrot, Szymon Kot, Norbert Krupa, Karol Dzwonek.

Zespół Football Academy("młodsi") reprezentowali: Damian Bielecki - Radek Tutaj, Bartek Równicki, Maciej Madyś, Jakub Smorąg, Dawid Kośmider.

 

 

Zdjęcia z turnieju zostaną wkrótce zamieszczona na naszej stronie.

 

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij