III MIEJSCE W KAZIMIERZY

start / Aktualności

III MIEJSCE W KAZIMIERZY

W dzień Św. Walentego (tj. 14.02.2012) drużyna FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów z rocznika 2001 i młodsi wzięła udział w II Halowym Turnieju Piłki Nożnej Orlików Starszych o Puchar kazimierskiej Agencji Drukarskiej, który odbył się w Kazimierzy Wielkiej. Zespół osiagnął przyzwoity wynik, jakim było zdobycie trzeciego miejsca w turnieju. Jednak w opinii obserwatorów i trenerów to nasz zespó prezentował się piłkarsko najlepiej spośród wszystkich zespołów jakie stawiły się w kazimierskiej hali. Chłopcy w Kazimierzy rozegrali sześć spotkań z trzema zespołami, grając systemem "mecz i rewanż".

Pierwszy mecz w turnieju FA Jedrzejów rozegrał z drużyną Garbarni Kraków. Nasi zawodnicy rozpoczęli mecz nieco bojaźliwie, lecz z minuty na minute poczynali sobie coraz lepiej. Niestety drużyna w tym meczu raziła nieskutecznością i musiała uznać wyższość rywala przegrywając 0:1. Bramka, którą straciliśmy padła po strzale zza pola karnego i rykoszecie od jednego z zawodników Garbarni. W tej sytuacji nasz bramkarz Damian "Dino" Bielecki był bez szans. W rewanżowym spotkaniu z drużyną z małopolski padł wynik bezbramkowy. Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Zdroju Busko-Zdrój. Buszczanie wygrali - jak się później okazało - cały turniej tracąc punkty jedynie z naszym zespołem. W pierwszym meczu nasza drużyna zagrała bardzo dobrze do momentu...zdobycia bramki. Po objęciu prowadzenia chłopcy zapomnieli, że gra się do ostatniego gwizdka i oddali pole zespołowi z Buska. Na kilkadziesiąt sekund prze syreną kończącą spotkanie w zamieszaniu podbramkowym rywal wyrównał stan rywalizacj na 1:1. Wynik meczy mógł być znacznie wyższy na korzyść Zdroju, ale świetnie w naszej bramce spisywał się Damian Bielecki. Rewanżowy pojedynek FA Jędrzejów przegrał minimalnie 1:2, a ozdobą meczu była bramka Maćka Madysia na 1:0, który po podaniu Bartka Równickiego oddał strzał z pierwszej piłki z powietrza lokując piłkę w przeciwległym rogu bramki! Trzecim przeciwnikiem FA Jędrzejów była Akademia Piłkarska Gołcza. W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami zdecydowane zwycięstwo odniosła nasza drużyna poonują małopolskich przeciwników 5:0. Łupem bramkowym w tym meczu podzielili się Maciek Madyś i Bartek Równicki, którzy zdobyli odpowiedni trzy i dwie bramki.  W rewnażu również lepszy okazał się nasz zespół pokonując przeciwnika już nie tak efektownie jak w pierszym meczu, ale wynik 1:0 ucieszył zawodników i trenerów. Oprócz trzeciego miejsca, okazałego puczru, dyplomu i medali jakie zostały przywiezione z Kazimierzy Wielkiej nasz zespół może pochwalić się jeszcze jednym sukcesem. Nagrodę indywidualną za zdobycie tytułu najlepszego zawodnika turnieju przyznano Maćkowi Madysiowi!

Turniej w Kazimierzy był pierwszym turniejem w lutym i jednocześnie przetarciem dla zawodników przed kolejnymi startami w tym miesiącu. Pomimo okrojonego składu i wyjazdu na turniej jedynie w ośmiu zawodników(kontuzje, choroby, wyjazd na ferie), chłopcy, którzy reprezentowali zespół w Kazimierzy pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie i pokazali, że nawet bez kluczowych zawodników stać ich na osiągnięcie dobego wyniku.

Zespół FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów w Kazimierzy reprezentowali: Damian Bielecki - Szymon Grajek, Bartłomiej Równicki(2 bramki w turnieju), Sebastian Sadowski, Bartosz Celary, Maciej Madyś(5 bramek), Wiktor Blicharski, Mateusz Strzeszkowski(1 bramka)

<< wstecz dalej >>

udostępnij