I MIEJSCE W "TYMBARKU"!!!

start / Aktualności

I MIEJSCE W "TYMBARKU"!!!

Drużyna dziesięciolatków FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów(rocznik 2002 i młodsi) okazała się bezkonkurencyjna w organizowanym w Jędrzejowie Turnieju o Puchar Tymbarku! W stawce ośmiu zespołów zespół FA odniósł komplet zwycięstw i tryumfował w całym turnieju. W nagrodę młodzi zawodnicy zakwalifikowali się do wojewódzkiego finału tych rozgrywek, które odbędą się w Strawczynie 15 maja br.

Te prestiżowe rozgrywki dla młodych piłkarzy i piłkarek z całej Polski, od lat biją rekordy popularności i stanowią żelazną pozycję w kalendarzu sportowych imprez dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Tylko w ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 85 000 dzieci z całej Polski, co oznacza, że już co piąty dziesięciolatek walczył o tytuł Mistrzów U-10! Kolejna edycja zapowiada się równie emocjonująco, ponieważ na młodych zawodników już czekają niezwykłe atrakcje i wspaniałe nagrody związane z Mistrzostwami Europy w piłce nożnej, a zwycięska drużyna – zdobywcy Pucharu Tymbarku, wyjadą w niezwykłą podróż na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas Euro 2012!Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu jest lat firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rozgrywany będzie w duchu idei RESPECT.Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu jest lat firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rozgrywany będzie w duchu idei RESPECT. 

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od sześciu jest lat firma Tymbark. Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, FIFA Grassroots, UEFA Respect Your Health, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Turniej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku rozgrywany będzie w duchu idei RESPECT.

W jędrzejowskim turnieju wzięło udział osiem zespołów podzielonych na dwie grupy. Zespół Football Academy Jędrzejów znalazł się w grupie A, w której rywalizował z "Herkulesem" Sędziszów - wygrana 2:1(Bramki Blicharski i Kośmider), SP Brzegi - wygrana 5:0 (bramki Blicharski i Szewczyk po 2 i Celary) oraz SP Sokołow Dolny 1:0(bramka Celary). Po odniesieniu trzech zwycięstw nasz zespoł awansowal z pierwszego miejsca do półfinału, w którym spotkal się z SP nr 3 w Jędrzejowie. Mecz zakonczył się naszym zwycięstwem 1:0, a zwycięską bramkę zdobył najlepszy na boisku w tym spotkaniu Bartlomiej Celary! W finale nasz zespół pokonał druzynę UKS AS Małogoszcz 3:1, a łupem bramkowym podzielili się Wiktor Blicharski i Bartłomiej Celary! Świetna postawa całej drużyny w meczu finałowym i pewnie odniesione zwycięstwo nad kolegami z Małogoszcza było ukoronowaniem dzisiejszych zmagan w ogromnym upale. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie słowa uznania. Warto wspomnieć, iż w dzisiejszym turnieju w barwach Football Academy Jędrzejów zadebiutowali w oficjalnych meczach turniejowych zawodnicy z młodszej grypy. A byli to: Radosław Cichoń, Konrad Wiewiór i Kacper Żabka! Pomimo różnicy wieku o kilka lat młodzi chłopcy zaprezentowali się z jak najlepszej strony! Brawo chłopaki!!!

Zespół Football Academy Jędrzejów na turnieju w Jędrzejowie reprezentowali: Damian Bielecki, Paweł Pieczaba - Piotr Pieczaba, Dawid Kośmider, Szymon Grajek, Wiktor Blicharski, Mateusz Strzeszkowski, Jakub Szewczyk, Bartłomiej Celary, Radosław Cichoń, Konrad Wiewiór, Kacper Żabka, Grzegorz Drzewicz oraz Sebastian Sadowski.

Trenerzy: Paweł Rybiński i Karol Smorąg.

<< wstecz dalej >>

udostępnij