II Międzyosiedlowy Turniej PN - relacja

start / Aktualności

Puchar Prezydenta Piły jest nasz!

Nasi reprezentanci z rocznika 2001 zwyciężyli w swojej kategorii wiekowej w II Międzyosiedlowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Piły.   Do tego najlepszym zawodnikiem turnieju obwołano naszego zawodnika, Jeremiasza Pawłowskiego. Gratulujemy Jeremiaszowi i wszystkim pozostałym naszym reprezentantom wspaniałego sukcesu. Dla przypomnienia w ub. roku też wygraliśmy!

W sobotę 14 września do rywalizacji na boisku przy ulicy Zamenhofa stanęło 12 zespołów, podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Grano systemem każdy za każdym, a nasza drużyna odniosła dwa zwycięstwa i jeden raz zremisowała. Turniej, mimo że trwał kilka godzin był b. dobrze zorganizowany, a wszyscy uczestnicy zostali obdarowani medalami, upominkami oraz słodyczami. Jak się okazało, idea turnieju czyli rywalizacja najmłodszych i integracja mieszkańców pilskich osiedli, to jest  prawdziwy strzał w ,,10". Specyfiką tego turnieju jest konieczność gry w każdym zespole co najmniej jednej dziewczynki. Ponieważ nasza super zawodniczka Oliwia Filut w ostatniej chwili się rozchorowała, to trener Wiesiu zaprosił do gry malutką, 7-letnią Julkę, siostrę b. naszego zawodnika Patryka Semena. Julka tak dzielnie walczyła ze starszymi o kilka lat chłopcami, że nie słyszała próśb trenera  Wiesia, by trochę odpoczęła. Julka i wszyscy nasi chłopcy pragną tą drogą podziękować właścicielowi firmy Credo Panu Jackowi Bogusławskiemu, pomysłodawcy i głównemu sponsorowi turnieju za zaproszenie i wspaniałą zabawę. Warto wspomnieć, że w młodszej kategorii (2003) zwyciężyła Szkoła Podstawowa Nr 12, której kapitanem był Adrian Michalak, a oprócz niego w szkolnej drużynie zagrali jeszcze Michał Molak i Szymek Pietraszak, kolejni zawodnicy Football Academy Piła. Im też gratulujemy.