IV MIEJSCE W "DODONI CUP"!

start / Aktualności

IV MIEJSCE W "DODONI CUP"!

Pierwszy zespół Korony Kielce wygrał wojewódzki turniej Dodoni Cup „Mój pierwszy Gol” w Suchedniowie, w którym uczestniczyły drużyny orlików z województwa świętokrzyskiego. Nasza drużyna po fantastycznej walce i wzorowej postawie zajęła czwarte miejsce w stawce ośmiu zespołów.

W turnieju rywalizowali orlicy, czyli zawodnicy z rocznika 2003. Organizatorem imprezy była firma Dodoni z Suchedniowa, a partnerem sportowym turnieju Kielecki Klub Piłkarski Korona Kielce. Zespół Football Academy Jędrzejów w swojej grupie odniósł komplet zwycięstw i z pierwszego miejsca awansował do półfinału. Chłopcy po kolei zwyciężyli Astre Suchedniów 1:0(bramka Konrad Wiewiór), KKP Korone II Kielce 1:0(bramka Dawid Kośmider) i KSZO Junior Ostrowiec równiez 1:0(bramka Bartek Skrobich).  W półfinale nasi zawodnicy niestety nieznacznie ulegli Wilkom Skarzysko 0:1, a w meczu o trzecie miejsce drużyna KSZO Junior Ostrowiec wzięła udany rewanż na naszym zespole i pokonała nas 3:0. Pomimo porażki w tym ostatnim meczu chłopc -  wraz z trenerem Karolem Smorągiem i obecnymi na turnieju rodzicami - wracali do domu w znakomitych humorach i z nowo zdobytymi piłkarskimi doświadczeniami. Królem strzelców został Kostek Denarczyk z Korona I, najlepszym zawodnikiem Mateusz Ziółkowski z KSZO Junior, a najlepszym bramkarzem Szymon Wiaderny z Korony II. Dodajmy, że każdy uczestnik turnieju, niezależnie od miejsca, które zajęła jego drużyna, został nagrodzony medalem z wygrawerowanym przesłaniem do młodych piłkarzy - „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Medale wręczał Paweł Sobolewski, czołowy piłkarz Korony występującej w ekstraklasie.

Końcowa klasyfikacja: 1. Korona I Kielce, 2. Wilki Skarżysko, 3. KSZO Junior Ostrowiec, 4. Football AcademyJędrzejów, 5. Korona II Kielce, 6. Astra Suchedniów, 7. Hetman Włoszczowa, 8. Spartakus Daleszyce.

Drużyna Football Academy Jędrzejów wystapiła w składzie: Cezary Jaros, Konrad Wiewiór, Jakub Cichoń, Radosław Cichoń, Igor Dewerenda, Dawid Kośmider, Kacper Żabka, Bartłomiej Skrobich, Paweł Szczepański, Adrian Kaczmarczyk, Oskar Kaczmarski, Konrad Wójcik.

<< wstecz dalej >>

udostępnij