TURNIEJ IM. MARKA WIELGUSA

start / Aktualności

TURNIEJ IM. MARKA WIELGUSA

Turniej im. Marka Wielgusa to jeden z największych dziecięcych, turniejów piłkarskich w Polsce. Rokrocznie kilkanaście tysięcy dziewcząt i chłopców rywalizuje o miano najlepszej drużyny jedenastolatków.

Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, celem rozgrywek jest wyłanianie największych talentów i indywidualności, które w przyszłości mogą decydować o sile i obliczu reprezentacji Polski.

Turniej im. Marka Wielgusa to również promowanie zasad sportowej rywalizacji wśród dzieci i młodzieży w ramach programu GRAM FAIR. Przekonanie jak ważną rolę wychowawczą odgrywa sport w życiu nastolatków, od wielu lat podzielają Ministerstwo Sportu i UEFA obejmując patronatem kolejne edycje rozgrywek.
Zespół FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów w dniu 19.04.2012 r. rozegrał turniej na szczeblu powiatowym, który był zarazem półfinalem wojewódzkim w ramach Turnieju im. Marka Wielgusa. Rozgrywki zostały przeprowadzone na boisku typu "Orlik" znajdującym sie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Jedrzejowie. Chlopcy z Akademii nie mieli sobie równych, odnosząc w trzech meczach komplet zwyciestw. Final wojewódzki w/w rozgrywek odbędzie się 26 maja br. na boiskach Moravii Morawica. Miejmy nadzieję, że po sukcesie w półfinale przyjdzie czas na sukces na szczeblu województwa!

Zespół FA Jędrzejów reprezentowali: Damian Bielecki, Jakub Sołtysik - Jakub Smorąg(kapitan), Maciej Madyś, Bartek Równicki, Wiktor Blicharski, Bartek Celary, Jakub Szewczyk, Sebastian Sadowski, Dawid Kośmider, Szymon Grajek.

Trener: Karol Smorąg.

Wyniki:

Football Academy Jędrzejów - SP Nagłowice 5:2

Bramki: M. Madyś-3, B. Równicki, W. Blicharski.


SP nr 1 Sędziszów - SP Małogoszcz 0:7


Football Academy Jędrzejów- Sp nr 1 Sędziszów 9:2

Bramki: J. Szewczyk-2, B. Równicki -2, M. Madyś-2, Celary, Blicharski, Smorąg.


SP Małogoszcz - SP Nagłowice 1:3


Football Academy Jędrzejów - SP Małogoszcz 4:1

Bramki: Smorąg-2, Madyś, Równicki.


SP Sędziszów - SP Nagłowice 0:5

Tabela:
1. Football Academy Jędrzejów     9pkt. 18- 5
2. SP Nagłowice                            6 pkt. 10-6
3. SP Małogoszcz                          3 pkt. 9 - 7
4. SP nr 1 Sędziszów                     0 pkt. 2 - 21 

 

 

 

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij