Piłkarski weekend

start / Aktualności

Piłkarski weekend

Ostatnie dni dla naszych podopiecznych były bardzo intensywne.  W ciągu trzech dni zaliczyli dwie imprezy sportowe podczas, których byli świadkami wszystkich pór roku :)

Ale po kolei:

W dniach 30 kwietnia – 1 maja zorganizowaliśmy w Opolu Bolton Wanderers International Football Camp 2011. Na nasze zaproszenie przylecieli do nas trenerzy pracujący na co dzień w ósmej drużynie angielskiej Premier League. Podopieczni Football Academy mieli możliwość podnoszenia sowich umiejętności pod okiem fachowców według angielskich standardów i metod treningowych.  Impreza zorganizowana w nowoczesnym centrum treningowym przyciągnęła ponad 50 małych sympatyków piki nożnej a także licznie zgromadzonych rodziców oraz trenerów. Mamy nadzieje, że w pamięci naszych wychowanków na długo zostaną wskazówki przekazane przez trenerów Bolotnu.

 

Kolejnym ważnym wydarzeniem był turniej piłkarski dla rocznika 2003 rozgrywany w Opolu na stadionie im. Opolskich Olimpiczyków.

Na zaproszenie ASD " Sport TEAM" w dniu 3 maja wzięliśmy udział w świetnie przygotowanych zawodach piłkarskich. Do poziomu organizacyjnego nie dostosowała się jednak aura, płatając  figla pomysłodawcom. Byliśmy świadkami deszczu, następnie deszczu ze śniegiem i na końcu śniegu. To były zbyt ciężkie warunki by rozgrywać turniej, i słusznie podjedliśmy decyzję o rezygnacji z dalszych rozgrywek. Na trzy mecze, które udało nam się rozegrać w dwóch uznaliśmy wyższość Siódemki Tychy i Oderki Opole, oraz odnosząc zwycięstwo z MKS Strzelce Opolskie.  Chłopcy starali się jak mogli lecz zbyt często niekorzystne warunki atmosferyczne wpływały na ich dyspozycję lub jej brak.

 

Ostatnik akcentem piłkarskiego weekendu było wspólne oglądanie meczów: Finału Pucharu Polski oraz Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną a Realem Madryt.  Zanim do tego doszło, odbyło się kilka spotkań piłkarskich na konsoli, w których nie brakowało emocji. Spotkanie było okazją do rozmów na temat funkcjonowania i bierzącej działalności szkółki a także planów na przyszłość.

To były bardzo intensywne dni, w którch piłka nożna pod każdą postacią była tematem nadrzędnym. W imieniu szkółki dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie

<< wstecz dalej >>

udostępnij