Podsumowanie Bolton Players Cup 2012

start / Aktualności

Podsumowanie Bolton Players Cup 2012

W niedzielę 16 grudnia, odbył się długo wyczekiwany turniej o Puchar Graczy Boltonu (Bolton Wanderers Players CUP 2012), organizowany przez Football Academy w Opolu.

Imprezie przez cały dzień, uważnie przyglądał się szef Międzynarodowej Akademii Boltonu – David Bailey, który na koniec rozgrywek wybrał najlepszą drużynę, zawodnika oraz bramkarza zawodów. Warto wspomnieć, że udział w turnieju brały tylko drużyny z Football Acadamy i tradycyjnie już w tej kategorii wiekowej zrezygnowaliśmy z końcowej klasyfikacji oraz liczenia punktów czy bramek. Liczyła się tylko gra bez stresu i niepotrzebnej presji związanej z osiąganiem jak najwyższego miejsca. Nie było tez biegających przy linii boczne trenerów, którzy, jak to się często zdarza na takich zawodach, sterowali swoimi zawodnikami jak przy pomocy pilota. Zgodnie z filozofią Football Academy – zawodnik sam uczy się podejmować decyzję na boisku.

Wszystko, co wydarzyło się na turnieju odbyło się w duchu Football Academy. Brak presji o wynik, mnóstwo uśmiechu i dobrej zabawy, kulturalny doping rodziców. Grali wszyscy, a na koniec nagrodziliśmy tych najbardziej zaangażowanych.

W turnieju wzięło udział 12 drużyn Football Academy w tym:

1.       Będzin

2.       Dąbrowa Górnicza

3.       Kalisz

4.       Legnica

5.       Leszno

6.       Lewin Brzeski

7.       Niemodlin

8.       Opole

9.       Szczecin

10.   Wałbrzych

11.   Wrocław

12.   Żory

Największe brawa należą się drużynie ze Szczecina, która przebyła ponad 500km, aby dojechać na nasze zawody. Takie poświęcenie musi zostać docenione, BRAWO chłopcy, brawo trenerzy!

Na koniec dnia, po siedmiu godzinach ciągłego grania, nasz gość z Anglii dokonał indywidualnych wyróżnień. David Bailey wybrał najpierw dziesięciu najlepszych zawodników turnieju, a byli to:

Jan Niedzielski – FA Leszno
Maksymilian Kokociński – FA Leszno
Kamil Rusnak – FA Niemodlin
Mateusz Kownacki – FA Niemodlin
Szymon Sikorski – FA Opole
Mikołaj Śliwiński – FA Opole
Marcel Grzeliński – FA Szczecin
Łukasz Grodek – FA Szczecin
Kacper Surmaczyński – FA Wałbrzych
Goran Rajca – FA Wałbrzych

Najlepszym graczem turnieju (MVP) został Jan Niedzielski z Leszna, a królem strzelców Maksymilian Kokociński (6 bramek) również z Leszna. Najlepszym bramkarzem zawodów zdaniem Davida Bailey został Szymon Wojakowski z Opola.

Najlepszą drużyną wybrano zespół Football Academy Niemodlin prowadzony przez trenera Michała Jędrę. To właśnie zespół z Niemodlina zdobył upragniony Puchar Graczy Boltonu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyróżnień i życzymy kolejnych sukcesów.

Cała impreza okazała się olbrzymim sukcesem sportowym i organizacyjnym. Nie byłoby to jednak możliwe bez niezawodnych rodziców Football Academy. To dzięki Państwu, dzieciaki oklaskiwane były po każdej udanej akcji, pocieszane po niestrzelonej bramce oraz cały czas wspierane na boisku, co wytworzyło tak ważną w sporcie, rodzinną atmosferę.

Wielkie podziękowania także dla naszych partnerów i sponsorów, którzy umożliwili nam organizację turnieju:

Holland Cotracting – Główny sponsor

PZU – sponsor turnieju

Miasto Opole – współorganizator zawodów

KU AZS Politechniki Opolskiej oraz Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii – współorganizator wydarzenia

Dziękujemy także władzom Politechniki Opolskiej za udostępnienie swojego wspaniałego obiektu sportowego oraz auli audytoryjnej, zarówno w dniu zawodów jak i dzień wcześniej, gdy swój wykład na temat filozofii naszego klubu partnerskiego – Bolton Wanderers F.C. prowadził David Bailey.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach Football Academy!

 

>>> GALERIA: TURNIEJ BOLTON PLAYERS CUP 2012 <<<

>>> GALERIA: WYKŁAD DAVIDA BAILEY 15.12.2012 <<<

 

SPONSOR GENERALNY:

""

 

SPONSOR TURNIEU:

 

""

 

WSPÓŁORGANIZATOR:

""

 

PARTNERZY PROJEKTU:
 

"" ""

 

PATRONAT:

PREZYDENT MIASTA OPOLA

MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA 
OPOLSKIEGO

"" ""

 

BOLTON PLAYERS CUP OCZAMI DAVIDA BAILEY:

<< wstecz dalej >>

udostępnij