Powołania Kadr Polski na Trzuskawica CUP

start / Aktualności

Powołania Kadr Polski na Trzuskawica CUP

Wyjazd Kadr Polski Football Academy na turnieje API CUP w Zakopanem to nie jedyne zmagania, w których wystąpią nasi zawodnicy. Już w ten weekend reprezentacja Polski FA U11 wystąpi na Trzuskawica CUP. 

W rozgrywkach, które odbędą się w dniach 24-25 września w Nowinach k. Kielc udział weźmie wiele akademii piłkarskich klubów z Ekstraklasy tj. Pogoni Szczecin, Jagiellonii Białystok czy Zagłębia Lubin. Ponadto w tym mocno obsadzonym turnieju wystąpią między innymi Varsovia Warszawa, Delta Warszawa, akademia Stali Rzeszów oraz Barca Warszawa. Nie zabraknie również akcentów zagranicznych na czele z BE1 NFA Kowno czy BC Zalgirisem Wilno. 

O kilka zdań przed wyjazdem na turniej poprosiliśmy trenera Kadry Polski FA U11 Seweryna Łysonia.


Trenerzy Kadry Polski FA U11 Seweryn Łysoń i Jakub Adach

"Jest to turniej, który Kadra Polski FA rocznika 2012 wywalczyła w kwietniu dobrą postawą na eliminacjach do turnieju Sokolik CUP. Myślę, że po wakacyjnym obozie kadry wszyscy nie możemy się doczekać gry, szczególnie debiutujący drugi trener kadry Jakub Adach z Głogowa. Drużyna w praktyce jest oparta na zawodnikach z Opola i Leszna, którzy w strukturach FA w tamtym sezonie zgarniali wszystko, co tylko się dało, jeśli chodzi o ten rocznik. Szkoda, że zabraknie Ksawerego z Dąbrowy czy bramkarzy Kacpra z Andrychowa i Filipa z Grudziądza, któremu życzymy zdrowia (niestety kontuzja). Jako trener jestem napełniony optymizmem. Mając tych graczy oraz dopełniając zespół chłopcami z Kędzierzyna to będzie dla mnie jak gra w FIFE na Playstation jakimś 5-gwiazdkowym zespołem."

"W Opolu zawodnicy zaczęli sezon z przytupem, a chłopcy z Kędzierzyna przyjechali do mnie ostatnio na sesję treningów indywidualnych w ramach projektu FA SOLE, prezentując się jeszcze lepiej niż ostatnio jak się widzieliśmy. Jestem przekonany, że zawodnicy z Leszna przyjechali również dobrze przygotowani, ponieważ trener Dawid Urbański robi robotę i dba o rozwój drużyny. W głowie układam sobie scenariusz jak pomóc chłopcom się zjednoczyć, skupić, stworzyć braterskie relacje, a głównie rozpalić w nich prawdziwy głód zwyciężania i walki do końca".

"Jestem w trakcie układania założeń taktycznych, które przerobimy na papierze w ramach przypomnienia, na co musi zwracać indywidualnie każdy zawodnik wchodzący na boisko. Mamy swoje sposoby na ustawienie w obronie, na kreatywną grę w ataku, na wykonywanie rzutów rożnych czy wolnych, a wszystko to ma dodawać pewności siebie chłopcom i pozwolić im tylko tak naprawdę skupić się na samej grze, bez zastanawiania się co mam zrobić. Przed pierwszym gwizdkiem nie zabraknie naszego okrzyku „BANDA ŚWIRÓW! POLSKA!”, który sprawia, że chłopcy wychodzą z uśmiechem na każdy mecz, a takich ich chce widzieć w grze, uśmiechniętych!". 

Bando Świrów, trzymamy kciuki za Wasz kolejny świetny występ! 💪

Poniżej prezentujemy powołania Kadry Polski FA U11 na turniej Trzuskawica CUP. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij