Pozostał już tylko krok do wielkiego finału MPFA!

start / Aktualności

Pozostał już tylko krok do wielkiego finału MPFA!

W decydującą fazę wchodzą Mistrzostwa Polski Football Academy. Przed nami jedne z najważniejszych rozstrzygnięć w sezonie 2023/24, czyli etap makroregionalny tych wieloetapowych rozgrywek, który jest przepustką do wielkiego finału, który tradycyjnie rozegrany zostanie w czerwcu w Opolu.

Jesienią 2023 roku w etapie mikroregionalnym MPFA udział wzięły 102 drużyny, które walczyły o 54 miejsca w fazie makroregionalnej. Faworyci nie zawiedli i w zdecydowanej większości zameldowali się w "półfinale" naszej wewnętrznej ligi mistrzów! Więcej o etapie mikroregionalnym przeczytasz tutaj.

PRESTIŻOWE ROZGRYWKI 

Całość rozgrywek już od etapu mikroregionalnego objęta jest szerokim skautingiem, w który zaangażowani są trenerzy Kadr Regionalnych i Kadr Polski Football Academy, skauci FASE oraz skauci Sportingu Clube de Portugal. Mistrzostwa Polski Football Academy są jednym z najważniejszych etapów selekcji do Kadr Polski FA.

PO AWANS DO FINAŁU

Trzy kategorie, sześć miast, sześć makroregionów i tylko lub aż dwadzieścia cztery miejsca w Wielkim Finale Mistrzostw Polski Football Academy - po 8 dla każdej kategorii wiekowej. Debiutanci, obrońcy tytułu i multimedaliści - wszyscy z dokładnie takim samym apetytem i szansami na awans do centralnego finału w Opolu.

Poznajmy drużyny, które zmierzą się ze sobą w etapie makroregionalnym Mistrzostw Polski Football Academy w sezonie 2023/24 w kategoriach U9, U10 i U11. ⤵

<< wstecz dalej >>

udostępnij