RELACJA: TURNIEJ MINI EURO 2020 !

start / Aktualności

RELACJA: TURNIEJ MINI EURO 2020 !

W sobotę w Bolesławcu odbyło się prawdziwe piłkarskie święto jakim był turniej MINI EURO 2020 z Football Academy Bolesławiec pod honorowym patronatem Pana Piotra Romana Prezydenta Miasta Bolesławiec. Turniej dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Bolesławiec.

W rozgrywkach wystartowało ponad 20 drużyn w kategorii U-7, które wcieliły się w kraje, które rozegrają przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Blisko 120 zawodników z Bolesławca, Bogatyni, Żagania, Lwówka Śląskiego, Legnicy czy Wrocławia zmieniło swoje barwy klubowe na reprezentacyjne. Rozgrywki prowadzone były na sześciu boiskach Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu, na których mali piłkarze rozgrywali mecze w 3 osobowych składach. W całym turnieju odbyło się kilkadziesiąt spotkań, w których zawodnicy strzelili łącznie 390 goli.

Zawodnicy Football Academy Bolesławiec reprezentowali 4 drużyny: Dania, Szwajcaria, Walia i Szwecja.

Zwycięzcą MINI EURO 2020 została drużyna Belgii (UKS Academy Kiełczów) która w finale pokonała Islandię. Warto dodać, że drużyna Belgii jako jedyna w całym turnieju, nie przegrała żadnego swojego spotkania.

Nasze drużyny spisały się bardzo dobrze docierając w większości do fazy pucharowej rozgrywek, Szwecja wygrała swoją grupę i dotarła do ćwierćfinału. Kolejne zespoły zakończyły swoje rozgrywki na etapie 1/8 finałów i fazy grupowej, ale nasi mali piłkarze dali z siebie 100% w każdym meczu. Warto dodać, że dla wielu zawodników był to pierwszy tak wielki turniej, na którym pokazali swoje umiejętności piłkarskie.

Organizator: Football Academy Bolesławiec

Współorganizator: MOSiR Bolesławiec

Sponsorzy: Wędlin Drobex, Sklep Lewiatan ul. Cicha w Bolesławcu.

Patronat medialny: bolec.infobobrzanie.pl

Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych akcji i wielu strzelonych pięknych goli, a rodzicom dziękujemy za gorący doping i pomoc w opiece nad drużynami!

!GRATULUJEMY!

<< wstecz dalej >>

udostępnij