To co nas wyróżnia - "Od skautingu do Sportingu"

start / Aktualności

To co nas wyróżnia - "Od skautingu do Sportingu"

Na początku roku informowaliśmy Was o najwiązaniu współpracy pomiędzy Football Academy i Football Academy School of Excellence w Szczecinie, a jedną z najlepszych akademii piłkarskich na świecie - Akademią Sportingu Clube de Portugal, która wychowała takie postaci jak legendarny Luis Figo czy Cristiano Ronaldo. (więcej https://bit.ly/2H2lJX6

Chwaliliśmy się tym, że nie będzie to jedynie współpraca wizerunkowa, a rzetelne partnerstwo oparte na zintegrowaniu systemu szkolenia obu akademii, dlatego dziś pragniemy przedstawić Wam autorski program "Od skautingu do Sportingu", którego głównym założeniem są wizytacje specjalistów Sportingu CP oraz FASE w Oddziałach Football Academy w całej Polsce. Program ma na celu umożliwić zbudowanie bezpośrednich relacji pomiędzy wcześniej wspomnianymi ekspertami, a managerami i trenerami FA na terenie całego kraju i zaprezentować realną współpracę na linii FA - FASE - SPORTING CP.

W trosce o to, aby w pełni wykorzystać potencjał zaproszonych gości, program wizytacji w każdym z Oddziałów Football Academy zaplanowany jest na około 2,5 godziny i zostanie przeprowadzony według wcześniej przygotowanego scenariusza obejmującego między innymi wspólną jednostkę treningową, rozmowę z rodzicami czy możliwość zorganizowania krótkiego wykładu. Scenariusz każdej wizyty zostanie dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości ośrodka. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwość interakcji z przedstawicielami 22-krotnego mistrza Portugalii - Nuno Oliveirą oraz Jose Pauperio otrzymają wszyscy uczestnicy wizytacji - zawodnicy, rodzice, trenerzy oraz manager ośrodka FA. Do wzięcia udziału w programie "Od skautingu do Sportingu" zachęcamy każdy ośrodek Football Academy, a szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia i kryteriów wyboru przekazaliśmy managerom Oddziałów. 

Pierwsza, historyczna wizytacja odbędzie się jeszcze w październiku tego roku i będzie miała miejsce w Oddziale Football Academy Piła, który od wielu lat wyróżnia się ogromnym potencjałem sportowym i jest zaangażowany w życie całej sieci Football Academy. Szczegółowe informacje dotyczące spotkania zostaną opublikowane na fanpage`u FA Piła po ustaleniu szczegółów wizytacji. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij