Relacja z Goliat Cup

start / Aktualności

Relacja z Goliat Cup

 

Nasza drużyna, złożona głównie z chłopców z rocznika 2003 wzięła udział w  turnieju GOLIAT CUP, którego organizatorem był Pilski Okręgowy Związek Piłki Nożnej a głównym sponsorem Janusz Polaszek, właściciel firmy Goliat.
W niedzielne popołudnie w hali PWSZ  w szranki rywalizacji stanęło 8 zespołów z rocznika 2002. Oprócz nas zagrały również drużyny: Sparta Złotów, Nielba Wągrowiec, AP MOSiR Piła, Soccers Piła oraz trzy drużyny reprezentujące OZPN Piła.  Warto zaznaczyć , że zagraliśmy w znacznym osłabieniu, bo trzech naszych czołowych reprezentantów Jurek Krasoń, Szymek Stróżyński i Kacper Szplitt zostało powołanych do reprezentacji OZPN-u  i musieliśmy sobie radzić bez nich. Zresztą cała wymieniona trójka spisała się w niedzielę doskonale i należała do najlepszych zawodników turnieju, zdobywając kilka istotnych goli dla swoich drużyn. My z kolei, nie bacząc na osłabienie dzielnie walczyliśmy  ze starszymi rywalami, dwa razy minimalnie przegrywając, raz remisując i raz zwyciężając po rzutach karnych. Organizatorzy  przydzielili nas do grupy  wraz ze Spartą Złotów, OZPN II oraz AP MOSiR Piła. W meczu z złotowianami nie wykorzystaliśmy kilku okazji bramkowych a  praktycznie jedna akcja rywali zdecydowała o naszej porażce 0: 1. W drugim pojedynku długo prowadziliśmy 1:0 (wspaniały gol z rzutu wolnego Adriana Michalaka) z reprezentacją OZPN II, by w ostatnich dwóch minutach stracić dwa gole. Ostatni mecz w grupie zremisowaliśmy 0:0 z AP MOSiR  Piła i przyszło nam zagrać o 7-8 lokatę z AP Soccers Piła. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się rezultatem 1:1 (gol dla FA Szymek Pietraszak) i trzeba było serii rzutów karnych, by wyłonić zwycięzcę. W naszej bramce wspaniale spisywał się Kacper Garlicki, broniąc wszystkie strzały rywali a dzięki celnemu strzałowi Mieszka Grabowskiego to my cieszyliśmy się z wygranej.Ostatecznie w turnieju zwyciężyła drużyna Nielby Wągrowiec przed OZPN II i OZPN I. Barwy FA w GOLIAT CUP reprezentowali: Kacper Garlicki, Adrian Michalak, Jakub Majewski, Maciej Mohr, Szymon Pietraszak, Mieszko Grabowski, Tymoteusz Piłat, Michał Molak, Wiktor Pełechaty oraz Mateusz Wojtukiewicz.  
 
Warto również zaznaczyć, że nasi podopieczni rywalizujący w barwach FA otrzymali piękne pamiątkowe zdjęcia na koniec turnieju od naszego partnera Pana Damiana Majewskiego! W imieniu zawoników, trenera oraz managera dziękujemy!
<< wstecz dalej >>

udostępnij