Relacja z Międzyosiedlowego Turnieju w Pile

start / Aktualności

Relacja z Międzyosiedlowego Turnieju w Pile

W sobotę 19 maja reprezentanci Football Academy Piła z rocznika 2001 oraz 2002  zwyciężyli we wspaniałym stylu w I Międzyosiedlowym Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Piły -  Staszyce 2012! Niedawno oddane do użytku boisko przy ul. Zamenhoffa było areną rywalizacji chłopców i dziewczynek w trzech kategoriach wiekowych: 1997,1999 i 2001. W tej ostatniej kategorii zdecydowanie najlepsza okazała się nasza drużyna, kończąc turniej bez porażki, a gole strzelone przez Maksa Fiałkowskiego oraz Jurka Krasonia były ozdobą całego turnieju. Początek był nieciekawy, bo pechowo straciliśmy jedną bramkę z SP Nr 12, mając przez cały mecz zdecydowaną przewagę, ale piłka po strzałach naszych zawodników za nic nie chciała trafić do bramki, co rusz zaś odbijała się o słupek lub poprzeczkę. Mecz zakończył się rezulatatem 1:1, a jedynego gola dla nas zdobył Jurek Krasoń. W drugim spotkaniu naszym przeciwnikiem była drużyna AP MOSiR Piła. W jakże prestiżowym dla obu zespołów meczu kapitalnym strzałem z własnej połowy boiska popisał się rewelacyjnie grający w tym dniu Maks Fiałkowski, a ponieważ więcej goli nie padło, to my cieszyliśmy się z trzech punktów. Do pełni szczęścia potrzebne nam było jeszcze zwycięstwo w meczu przeciwko drużynie ZS Nr 1 z osiedla Staszyce. Od początku uzyskaliśmy zdecydowaną przewagę i po dwóch bramkach niezawodnego jak zwykle Jurka Krasonia prowadziliśmy 2:0. Rywale co prawda zmniejszyli rezulat spotkania, ale nasi reprezentanci nie dali sobie już więcej wbić goli i to my cieszyliśmy się z końcowego zwycięstwa!

Oprócz wspaniałego pucharu za pierwsze miejsce, który z rąk Prezedenta Piły Piotra Głowskiego odebrała nasza kapitanka Oliwia Filut otrzymaliśmy dwie nagrody indywidualne. Za najlepszego bramkarza turnieju organizatorzy uznali Mateusza Wacka a najlepszym piłkarzem- Jurka Krasonia. W zwycięskiej drużynie Football Academy zagrali: Oliwia Filut, Mateusz Wacek, Dymitr Zdunek, Mateusz Wojtukiewicz, Szymek Stróżyński, Marcin Blechacz, Maks Fiałkowski, Bartek Krawiś, Jurek Krasoń, Michał Gładysz, Kacper Szplitt. Gratulacje!

Sukces FA miała okazję obserwować liczna grupa rodziców naszych reprezentantów, którzy gorąco i niezwykle spontanicznie reagowali na popisy swoich podopiecznych. Takiego dopingu nie miała żadna drużyna! W imieniu zawodników i trenera serdeczne podziękowania dla rodziców i innych sympatyków FA. Zobaczyć radość naszych dzieciaków- bezcenne!

 

Rezultaty w naszej grupie:

ZS Nr 1 - AP MOSiR   1:2 

FA Piła - SP Nr  12  1:1 (Jurek Krasoń)

FA Piła - AP MOSiR   1:0 (Maks Fiałkowski)

SP NR 12 - ZS Nr 1    3:1

AP MOSiR - SP Nr 12   1:1

FA Piła - ZS Nr 1    2:1 (Jurek Krasoń x2)

 

Końcowa tabela:

1. Football Academy Piła      7 pkt.  br. 4-2      

2. SP Nr 12                             5 pkt.  br. 5-3 

3. AP MOSiR Piła                   4 pkt.  br. 3-3

4. ZS Nr 1 Staszyce               0 pkt.  br. 3-7

 

 

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku:

 http://www.facebook.com/FootballAcademyPila

Jeśli ktoś z Państwa chciałby podzielić się zdjęciami z turnieju z innymi dziećmi oraz rodzicami prosimy o przesłanie ich na adres: pila@footballacademy.pl

 

 

Relacja: trener Wiesław Powalisz

<< wstecz dalej >>

udostępnij