Świetny występ Kadry Polski FA na turnieju Podhale Cup

start / Aktualności

Świetny występ Kadry Polski FA na turnieju Podhale Cup

W miniony weekend (23-25.10.2020) w Nowym Targu odbył się ogólnopolski Turniej Podhale Cup 2020, w którym udział wzięły aż trzy Reprezentacje Polski Football Academy - dwie w kategorii rocznika 2011 i jedna w roczniku 2010. Kadra Polski FA I (2011) prowadzona przez trenerów Jarosława Filiksa i Mateusza Książka zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, a na najniższym stopniu podium stanęła Kadra Polski FA II. W turnieju zawodników z rocznika 2010 zwyciężyła AP Limanovia, a Reprezentacja Polski FA pod wodzą trenerów Michała Niedzielskiego i Mateusza Maciążki zajęła 5 miejsce. 

W roczniku 2011 dwóch zawodników Football Academy otrzymało nagrody indywidualne - Bartosz Witkowski (FA Dąbrowa Tarnowska) dla najlepszego strzelca i Alan Romańczyk (FA Szczecin) dla najlepszego zawodnika turnieju. 


Bartosz Witkowski (FA Dąbrowa Tarnowska)


Alan Romańczyk (FA Szczecin) 

Poprosiliśmy o kilka słów komentarza wszystkich trenerów, którzy byli obecni podczas turnieju. 

Michał Niedzielski: Jestem bardzo zadowolony z postawy zawodników podczas turnieju. Na tle innych drużyn to my chcieliśmy grać w piłkę i dobrze nam to wychodziło. Tracone bramki padały w większości po naszych błędach w otwarciu gry, ale kiedy się nie uczyć jak na takich rozgrywkach i w takim wieku. Powoli widzimy trzon tej kadry ale nie zamykamy drzwi dla innych wyróżniających się zawodników z naszych struktur. Kilku naszych zawodników na pewno wyróżniała się indywidualnie na tle uczestników turnieju. Podziękowania dla rodziców za fantastyczny doping.

* dokładne wyniki i strzelcy bramek rocznika 2010 na profilu trenera M. Niedzielskiego (https://bit.ly/31JUkRn)

Mateusz Maciążka: Z perspektywy całego turnieju myślę, że byliśmy jedną z niewielu drużyn, które pod presją przeciwnika otwierała grę od tyłu często podejmując ryzyko, co nas jako trenerów bardzo cieszy. Stwarzaliśmy sobie bardzo dużo sytuacji, ale często zawodziła skuteczność. Ten turniej pokazał, że mamy naprawdę duży potencjał, ale tez nad czym musimy jeszcze popracować. Jesteśmy bardzo dumni z postawy wszystkich zawodników, którzy dali z siebie 100 procent.

Jarosław Filiks: Turniej Podhale CUP był naszym pierwszym można powiedzieć zapoznawczym zgrupowaniem, na którym chcieliśmy sprawdzić ogólny poziom sportowy zawodników powołanych na te konsultacje. Koncentrowaliśmy się na mocnych i słabych aspektach indywidualnych oraz drużynowych warunkujących kompletnego piłkarza w przyszłości. Mamy już pogląd nad czym muszą chłopcy pracować w swoich oddziałach i jakich zawodników poszukujemy, aby byli w stanie sprostać poziomowi reprezentacji. Chłopaki od samego początku podnieśli poprzeczkę wysoko i bardzo mnie to cieszy. Na kolejnych zgrupowania na pewno będziemy chcieli zobaczyć również innych zawodników, którzy będą w stanie wnieść jakość i podnieść jeszcze bardziej poziom sportowy naszej kadry. Jestem przekonany, że z biegiem czasu Reprezentacja Polski Football Academy U-10 będzie mogła rywalizować z najlepszymi z najlepszych.

Mateusz Książek: Bardzo wartościowy turniej. Chłopcy świetnie zafunkcjonowali w grupie jako koledzy, a także bardzo dobrze realizowali cele postawione przed nimi. Swoim zachowaniem i postawa pozwolili nam trenerom wypełnić nasze cele na ten wyjazd. Chłopcy wyjechali z turnieju z dużą porcją wiedzy i ukierunkowaniem na własny rozwój.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom, którzy dumnie reprezentowali Football Academy podczas turnieju! Już nie możemy doczekać się kolejnych występów w barwach Reprezentacji Polski FA! To brzmi dumnie. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij