Testy FA - szansa na trafienie do notesów skautów!

start / Aktualności

Testy FA - szansa na trafienie do notesów skautów!

Na dobre rozpoczął się kolejny sezon w Football Academy! Zapotrzebowanie na zajęcia piłki nożnej dla dzieci wciąż jest na bardzo wysokim poziomie, nasze jesienne nabory do szkółek piłkarskich zakończyły się ogromnym sukcesem, a akademie piłkarskie FA w całej Polsce powoli pękają w szwach.

Każdy młody adept piłki nożnej w sieci Football Academy poza wieloma przywilejami związanymi z przynależnością do ośrodka tj. możliwość zdobywania FA Coins`ów, pokonywania kolejnych poziomów w Grywalizacji FA czy posiadania swojego unikalnego stroju zawodnika, ma również obowiązki. Jednym z najważniejszych jest udział w obowiązkowych testach zawodników w kategoriach Owen, Lampard i Rooney!

Głównym celem ogólnopolskich testów jest regularne badanie stanu przygotowania fizycznego oraz umiejętności technicznych zawodników. W Football Academy testy prowadzone są od 6 do 12 roku życia, co pozwala na regularne monitorowanie postępów oraz obiektywną ocenę postępów wraz z pokonywaniem kolejnych kategorii wiekowych. Do wyników Testów FA dostęp mają trenerzy Kadr Polski oraz trenerzy i skauci Football Academy School of Excellence w Szczecinie, którzy w trybie ciągłym obserwują największe talenty w naszej sieci.

Z tak przygotowanej bazy danych mogą korzystać również trenerzy i skauci poszukujący piłkarskich talentów. Od sezonu 2021/22 dostęp do bazy testów Football Academy dostęp posiada kadra szkoleniowa grup młodzieżowych 23-krotnego Mistrza Portugalii - Sportingu CP, która aktywnie obserwuje zawodników o największym potencjale w ośrodkach FA.

Testy Football Academy w tym roku odbędą się między 2 października a 30 listopada i będą składały się z badania 11 różnych umiejętności, które zostanie przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych.

* Udział w testach Football Academy to aż 50 FA Coins w grywalizacji!

Dokładne terminy prowadzonych testów w każdym poszczególnym oddziale i grupach treningowych zostaną wkrótce przekazane przez Managerów oraz Trenerów w ośrodkach Football Academy w całej Polsce. 

<< wstecz dalej >>

udostępnij