Turniej Adidas Football Challenge 2011

start / Aktualności

Turniej Adidas Football Challenge 2011

Szanowni Państwo, DWIE drużyny zagrają we Wrocławu - 28 maja (sobota), gdyż ten dzień przewidziany jest dla kategorii U9 , w której startujemy. Wszyscy chłopcy z rocznika 2003 oraz 2002 wezmą udział. Mam nadzieje, że w 100% frekwencji udamy się do Wrocławia (nie przyjmuję odmowy :) ) i razem będziemy się świetnie bawić. Składy personalne podane zostaną po ustalelniu z wszystkimi trenerami :)

 • Zespół składa się maksymalnie z 10 zawodników (5 zawodników w polu + bramkarz, 4 zawodników rezerwowych) i dwóch osób dorosłych (opiekunów, w tym trenera)
 • Czas gry wynosi 15 minut bez zmiany stron
 • Wymiary boiska 45x25m, bramki 5x2m
 • Mecze rozgrywane będą piłką o rozmiarze „4”
 • Punktacja w adidas Football Challenge składa się z dwóch części. Z rywalizacji na boisku i w adidas SKILLS ZONE. O zwycięstwie danej drużyny w meczu decyduje łączny wynik z meczu oraz punkty zdobyte w adidas SKILLS ZONE
 • Rywalizacja w turnieju składa się z fazy grupowej, a następnie pucharowej.

SZCZEGÓŁY ADIDAS SKILLS  ZONE

 1. Rywalizacja w strefie COERVER SKILLS ZONE trwa tylko w czasie meczów grupowych.
 2. Zawodnicy będą rywalizowali w 4 konkurencjach indywidualnych:
  1. SOCCER WAVE
  2. ŻONGLERKA
  3. MECZ 1 VS. 1
  4. PROWADZENIE PIŁKI ZE ZMIANĄ KIERUNKU BIEGU
  5. Zespoły, które zakończą rywalizacje na boisku piłkarskim od razu po meczu przechodzą do strefy COERVER SKILLS ZONE. W specjalnej strefie piłkarskiej przygotowane zostaną cztery konkurencje, które wliczane będą do końcowego wyniku rywalizacji pomiędzy drużynami.
  6. Do każdej z czterech konkurencji trener musi wytypować innego zawodnika.
  7. Zwycięstwo w każdej z konkurencji punktowane będzie w systemie 1 : 0. Zwycięstwo w jednej konkurencji to dodatkowy punkt (bramka) dla drużyny doliczany do wyniku rywalizacji boiskowej. Drużyna przegrywająca w danej konkurencji nie otrzymuje dodatkowych punktów (bramek).
  8. Za  remis w danej konkurencji żadna z drużyn nie otrzymuje dodatkowych punktów (bramek).
  9. Dla przykładu:  jeśli drużyna X wygrała na boisku z drużyną Y 3:0 natomiast w COERVER SKILLS ZONE drużyna Y okaże się lepsza we wszystkich czterech konkurencjach finalny wynik będzie następujący X-Y 3:4.
  10. Rywalizacja w każdej konkurencji toczy się zgodnie z poniższym regulaminem konkurencji SKILLS ZONE.
  11. Rywalizacja punktowa SKILLS ZONE nie obowiązuje od fazy pucharowej turnieju.

 

To będzie najtrudniejsze zadanie w COERVER SKILLS ZONE. Zadaniem zawodnika jest strzelenie jak największej liczby bramek w ciągu 30 sekund. Gracz, stojąc tyłem do bramki, odbija piłkę od trampoliny (Soccer Wave), a następnie oddaje strzał z powietrza. Piłka po odbiciu od trampoliny nie może dotknąć ziemi. Wygrywa zawodnik, który strzeli największą ilość bramek. Bramki z przewrotki liczą się podwójnie.

 

W tej konkurencji sprawdzimy Waszą kontrolę nad piłką. Pachołki wyznaczają tor w którym będziecie prowadzić futbolówkę. Wygrywa osoba, najlepszym czasem. Odległość pomiędzy pachołkami wynosi 2 metry.

 

Zadaniem zawodnika jest odbicie piłki jak największą liczbę razy w czasie 30 sekund. Dodatkowo gracz musi żonglować naprzemiennie raz prawą nogą raz lewą nogą. Konkurencja jest rozgrywana w kwadracie 4 x 4. Piłkę zaczynamy podbijać z podłoża. 

 

Gramy małą piłką („jedynką”) na małe bramki. Konkurencja jest rozgrywana na boisku o wymiarach 6 x 7 metra. Czas rywalizacji to 90 sekund, wygrywa osoba, która zdobędzie więcej bramek.

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij