VI MIEJSCE W MAG-BRUK CUP 2012

start / Aktualności

VI MIEJSCE W MAG-BRUK CUP 2012

W minioną sobote, tj. 28 stycznia, zespół FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów (rocznik 2000/01) uczestnczył w silnie obsadzonym VI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Mag-Bruk Cup 2012, który odbył się we Włoszczowie. Nasi zawodnicy zostawili na  boisku sporo zdrowia i przysporzyli kibicom zebranym we włoszczowskiej hali wielu emocji!

FA Jędrzejów został przydzielony do grupy A, w której rywalizował z Hetmanem Włoszczowa, Akademią Piłkarską 21 Kraków i Wisłą Sandomierz. W pierwszym meczu naszej drużyny i całego turnieju zawodnicy z Jędrzejowa ulegli 1:3 gospodarzom - Hetmanowi. W drugim spotkaniu FA mierzył się z zespołem z Krakowa. Warto tu wspomnnieć, że AP 21 Kraków to szkółka piłkarska założona przez wybitnych byłych reprezentantów naszego kraju - Tomasza Frankowskiego(obecnie Jagielonia Białystok) i Mirosława Szymkowiaka. Chłopcy w tym spotkaniu wzniesli się na wyżyny swoich umiejętności gromiąc krakusów aż 5:1! Jednak, żeby wyjść z grupy i znaleźć się w najlepszej czwórce turnieju, nasz zaspół musiał pokonać w ostatnim meczu Wisłę Sandomierz. Po pasjonującym pojedynku ulegliśmy Wiślakom 3:5. Mecz ten miał niesamowity przebieg, gdyż bardzo szybko przegrywaliśmy 2:0, jednak zaraz po przerwie bramki Maćka Madysia(dwie) i Kuby Smorąga wyprowadziły nas na prowadzenie 3:2. Niestety, końcówka spotkania należała do chłopaków z Sandomierza, którym udało się zdobyc trzy kolene bramki, ostatecznie wygrywając 5:3. Po rozegraniu trzech spotkań zespół FA Jędrzejów zajął trzecie miejsce w grupie A, co pozwoliło nam rywalizować w tzw. Finale B o miejsca 5-8. W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej nasza drużyna pokonała pewnie Spartakusa Daleszyce 3:1 i mogła się szykowac do meczu o 5 miejsce w turnieju. Tam los skojarzył nas ponownie z AP 21 Kraków, z którymi to spotkaliśmy się wcześniej w grupie. Pomimo wysokiego zwycięstwa nad nimi w rozgrywkach grupowych, tym razem musieliśmy uznać wyższość rywala, który pokonał nas...5:1! A cały turniej zwyciężyła drużyna Korony Kielce, która w finale pokonał Szkółkę Piłkarską Borek Kraków 6:3. W sumie, chłopcy w VI Ogólnoposlim Turnieju Piłki Nożnej Mag-Bruk Cup 2012 rozegrali 5 spotkań, 2 razy zwyciężając i ponosząc 3 porazki. Stosunek bramek 12 zdobytych - 15 straconych. Pomimo zajęcia dopiero szóstego miejsca w rozgrywkach, w drodze powrotnej wszyscy wracali z uśmiechami na twarzach i z dumnie wypiętymi piersiami, na któryh wisiały medale. Najważniejsze jest to, że kolejne cenne doświadczenia zostały zebrane i będą one procentować przy kolejnej nadarzającej się okazji. Trenerzy Paweł Rybiński i Karol Smorąg dziękują rodzicom, którzy byli razem z drużyną we Włoszcowie za pomoc i gorący doping naszej drużyny.

Warto wspomieć o samym turnieju, który został zorganizowany perfekcyjnie i trudno było się doszukać jakichkolwiek niedociągnięć. Ukoronowaniem zmagań młodych piłkarzy był fantastyczny pokaz fajerwerków, który podziwiali wszyscy uczestnicy turnieju. Organizatorom turnieju należą się wielkie słowa uznania i ogromne podziękowania. Miejmy nadzieję, że goścililśmy we Włoszczowie nie poraz ostatni! Zdjęcia z turnieju ukażą się na naszej stronie już niebawem. Wszystkie wyniki z sobotniego turnieju oraz kilka zdjęć  z mecze FA Jędrzejów - Hetman można zobaczyć na: http://hetmanwloszczowa2000.futbolowo.pl/menu,1,aktualnosci.html  

FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów wystapił w składzie: Woźniak Wiktor, Bielecki Damian - Kot Szymon, Nawrot Filip, Smorąg Jakub, Tasak Jakub, Tutaj Radosław, Madyś Maciej, Krupa Norbert, Smorąg Jakub, Stepień Radosław.  

Wyniki spotkań FA Jędrzejów:

FA Jędrzejów - Hetman Włoszczowa 1:3(0:2)   Bramka: R. Tutaj.

FA Jędrzejów - AP 21 Kraków              5:1(3:0)   Bramki: K. Dzownek-2, N. Krupa-2, F. Nawrot.

FA Jędrzejów - Wisła Sandomierz      3:5(1:2)   Bramki: M. Madyś-2, J. Smorąg

FA Jędrzejów - Spartakus Daleszyce 3:1(0:0)   Bramki: N. Krupa, J. Smorąg

FA Jędrzejów - AP 21 Kraków              1:5(1:3)   Bramka: M. Madyś

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij