W NAJLEPSZEJ "ÓSEMCE"

start / Aktualności

W NAJLEPSZEJ "ÓSEMCE"

Po znakomitej postawie zespołu Football AcademyJedrzejów z rocznika 2002 w turnieju półfinalowym o Puchar Tymbarka, przyszedł czas na turniej finałowy tych rozgrywek. Final wojewodzki został rozegrany 19 maja w Strawczynie i wzięły w nim udział najlepsze 24 drużyny z wojewodztwa świętokrzyskiego, ktore awans uzyskaly w gminnych i powiatowych turniejach eliminacyjnych. W sumie w rozgrywak wzięło udział ponad 200 dzieci z całego wojewodztwa.

Naszą drużynę reprezentowała grupa 11 zawodników wraz z trenerem Karolem Smorągiem. Zespół Football Academy w grupie eliminacyjnej pewnie odniósl dwa zwycięstwa, nie tracąc żadnej bramki. W pierwszym spotkaniu pokonał LKS Słupce 4:0(bramki zdobyli Jakub Szewczyk 2 oraz Wiktor Blicharski i Kacper Żabka po 1), a w drugim meczu zwyciężył BARCE Cudzynowice aż 9:0. Dorobkiem bramkowym w tym spotkaniu podzielili się: Kacper Żabka, Wiktor Blicharski, Bartek Celary, Jakub Szewczyk (wszyscy po 2 bramki) i Mati Strzeszkowski. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie zespół razem z trenerem czekał na rozstrzygnięcia w innych grupach i przydzielenie przeciwnika w meczu ćwierćfinalowym. Niestety rywal, z którym FA spotkał się w meczu o półfinał turnieju okazał się bardzo silym i wymagającym rywalem. Nasz zespół uległ drużynie KONDYCJI Kielce aż 0:11! Jak się później okazało Kondycja Kielce wygrała cały turniej i w nagrodę przekaże wyjatkową flagę reprezentacji Szwecji w czasie trwania EURO 2012!

W sumie drużyna Football Academy w Turnieju o Puchar Tymbarku 2012 rozegrała 8 spotkan(5 w Jedrzejowie i 3 w Strawczynie), odnosząc 7 zwycięstw i ponosząc jedną, ale za to bardzo dotkliwą porażkę. Zespół zdobył w rozgrywkach 25 bramek a stracił 13. Najwięcej bramek dla naszej drużyny zdobyli: Wiktor Blicharski - 7, Jakub Szewczyk - 6 i Bartek Celary - 5. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy!!!

FOOTBALL ACADEMY Jędrzejów w Straawczynie reprezentowali: Damian Bielecki - Sebastian Sadowski, Szymon Grajek, Bartłomiej Celary, Wiktor Blicharski, Kacper Żabka, Mateusz Strzeszkowski, Mateusz Borowiecki, Jakub Szewczyk, Radosław Cichoń.

<< wstecz dalej >>

udostępnij