Wielki Finał XI Edycji MPFA jest już historią! Poznaj laureatów

start / Aktualności

Wielki Finał XI Edycji MPFA jest już historią! Poznaj laureatów

Wielki Finał XI Edycji Mistrzostw Polski Football Academy jest już historią. I wiecie co? Tę historię będziemy pamiętać przez lata, bo było po prostu epicko! Było uroczyście, było intensywnie i było pięknie, a poziom sportowy przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Zapraszamy na podsumowanie. 

W piątek 14 czerwca około godziny 16:00 pusty jak dotąd parking pod STEGU Areną w Opolu wypełnił się do ostatniego miejsca! To był znak, że już za moment rozpocznie się uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski Football Academy. Tłumy młodych adeptów piłki nożnej wraz ze swoimi  najważniejszymi kibicami - Rodzicami, usiadły tego dnia w pięknym opolskim obiekcie, by zaprezentować się na scenie oraz poznać swoich rywali w fazie grupowej sobotniej rywalizacji. Całość trwała około 90 minut i była w całości transmitowana na żywo w serwisie YouTube (kliknij).

SUKCES MA WIELU OJCÓW

Wydarzenia o takiej skali z pewnością nie udałoby się zorganizować z takim rozmachem, gdyby nie wsparcie partnerów i patronów. XI Finał Mistrzostw Polski Football Academy objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola Pana Arkadiusza Wiśniewskiego, Marszałka Województwa Opolskiego Pana Andrzeja Buły, Wojewody Opolskiego Pani Moniki Jurek, Starostwa Powiatowego w Opolu oraz Opolskiego Związku Piłki Nożnej. Partnerami wydarzenia były drukarnia Podnadruk, producent medali firma Artal, hurtownia sportowa Marba-Sport, producent pucharów i medali Profi-Art., producent gadżetów P.P.H.U Chilli oraz producent bidonów firma Bidonex. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Opole. 

IGRZYSKA CZAS ZACZĄĆ

Następnego dnia, w sobotę 15 czerwca punktualnie o godzinie 10:00 wybrzmiał pierwszy gwizdek naszego mistrzowskiego turnieju. Zawodniczki i zawodnicy rywalizujący o trzy tytuły mistrzów Polski FA w kategoriach U9, U10 i U11 rozpoczęły zmagania na sześciu doskonale przygotowanych boiskach, w tym jednym telewizyjnym, z którego transmisję możecie obejrzeć (tutaj). W Wielkim Finale XI Edycji Mistrzostw Polski Football Academy udział wzięły tylko 24 najlepsze drużyny w Polsce - po 8 z roczników 2015, 2014 i 2013 - co świadczy o elitarności tego wydarzenia. Wielu trenerów obecnych tego dnia w Opolu z dumą stwierdzało, że już sam awans do finału i możliwość uczestniczenia w tym evencie jest ogromnym sukcesem i wyróżnieniem. 

Sam udział to jednak nie wszystko, a to o jak wysoką stawkę toczyła się gra, czuć było w powietrzu właściwie już od pierwszej minuty turnieju. Po trzech godzinach rywalizacji poznaliśmy grupowe rozstrzygnięcia i dowiedzieliśmy się, które drużyny awansują do grupy złotych finalistów i zagrają o miejsca 1-4 w swojej kategorii wiekowej. Zgodnie z nowym systemem rozgrywek, o którym więcej przeczytasz tutaj, pozostałe cztery drużyny, które zajęły w swoich grupach odpowiednio miejsce 3 i 4, awansowały do grupy srebrnych finalistów i zagrały o miejsca 5-8. 

WILK SYTY I OWCA CAŁA

Nie lubimy używać tego sformułowania, ale faworyci nie zawiedli i na dwanaście miejsc dostępnych w półfinałach aż 6 z nich zajęły drużyny FA Leszno i FASE Szczecin, czyli multimedaliści ubiegłych edycji MPFA. Wyżej wspomniane zespoły wywalczyły po trzy medale, lecz rozdali między sobą "tylko" dwa złota. Trzeci z najważniejszych medali zdobyła fenomenalna drużyna Football Academy Stalowa Wola, która w roczniku 2013 triumfowała po raz trzeci z rzędu, pisząc tym samym niezwykłą historię dominacji i powtarzając wyczyn swoich starszych kolegów z Leszna. 

Z pewnością każdy z 24 laureatów Wielkiego Finału XI Edycji Mistrzostw Polski Football Academy jest warty odnotowania, jednak na szczególną uwagę zasługują zawodnicy i trenerzy FA Szubin, którzy zdobyli pierwszy i historyczny medal (w kategorii U9) dla swojego oddziału i tym samym wkrótce otrzymają swoją pierwszą gwiazdkę! Nie mniejszym sukcesem jest bardzo wysokie piąte miejsce w kategorii U10 Football Academy Krosno, które było najkrócej funkcjonującym ośrodkiem w całej stawce. Mimo krótkiego stażu zawodnicy z Krosna pokazali się z fantastycznej strony. 

TO JEST JUŻ KONIEC

Ale to nie tak, że nie ma już nic. Wręcz przeciwnie. Każdy finał Mistrzostw Polski Football Academy to koniec pewnego cyklu, a przecież każdy koniec jest początkiem kolejnej pięknej przygody! Z tego miejsca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w najważniejszą sportową imprezę w sieci Football Academy Group - zawodniczkom, zawodnikom, rodzicom, trenerom i managerom, którzy zdecydowali się na wzięcie udziału już na etapie mikroregionalnym i powalczyli o swoje marzenia jak drużyna z Szubina! Ponownie dziękujemy także wszystkim patronom, partnerom i sponsorom Wielkiego Finału MPFA - bez Was nie dalibyśmy rady. 

I na koniec oczywiście dziękujemy wszystkim organizatorom i obsłudze medialnej, która jak zawsze stanęła na wysokości zadania! Z rok zrobimy to jeszcze lepiej. 🔜

⬇⬇ KOŃCOWA KLASYFIKACJA TURNIEJU I WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE  ⬇⬇

<< wstecz dalej >>

udostępnij