Wyścigi, comeback i niespodziewany rywal - grywalizacja w kwietniu

start / Aktualności

Wyścigi, comeback i niespodziewany rywal - grywalizacja w kwietniu

Halo, halo. Z tej strony Wasz ulubiony kronikarz! To może oznaczać tylko jedno - przed nami kolejny raport grywalizacji. Tym razem bierzemy na tapetę kwiecień, a właściwie jego drugą połowę, w której to wszyscy spragnieni futbolu sportowcy, wybiegli na boiska w całej Polsce i nakręcali cyferki w "Grywalizacji Football Academy". W dzisiejszym podsumowaniu będzie mowa o wielkim comeback`u jednego ze śląskich Oddziałów, o małej Bitwie Warszawskiej, która podobnie do tej historycznej skończyła się Cudem nad Wisłą, oraz o trenerach, którzy chyba wykupili karnety na podium w naszych rankingach. Zapinamy pasy i startujemy! 🚀

Czym więc byłby nasz ranking bez porywającej historii o finishu rodem z wyścigów królowej sportów motorowych? W sumie wciąż byłby rankingiem, ale nudnym, a my nudy nie lubimy. Widzieliście premierowy wyścig tego sezonu Formuły 1 o GP Bahrajnu? Walka o zwycięstwo toczyła się do ostatniego okrążenia. Ba! Toczyła się do ostatnich metrów i ostatecznie po ponad półtorej godziny ścigania zwyciężył weteran - Lewis Hamilton, który pokonał młodego Maxa Varstappena o 0.745 sekundy! 🏎 Podobną różnicę odnotowaliśmy w kwietniowym rankingu zawodników, w którym do ostatniego okrążenia piłkarskich boisk w Warszawie, nie mogliśmy wyłonić zwycięzcy. Dlaczego w Warszawie? Ponieważ walka o triumf toczyła się pomiędzy mieszkańcami stolicy i to ostatecznie Mikołaj Koźlik z FA Warszawa Gocław wyszedł z ostatniego łuku z większą prędkością i gromadząc 158 FA Coins zwyciężył w kwietniowej rywalizacji! Jednak najbardziej niesamowite wydarzenia rozegrały tuż po wyścigu, gdy po zdjęciu kasków okazało się, że przez cały wyścig Mikołaja naciskała Joanna Szemraj z FA Warszawa Ochota! 👱‍♀️ Cóż za moc tej młodej dziewczyny, której zabrakło 4 FA Coins do zwycięstwa. Jesteśmy przekonani, że wystarczy szybszy pit-stop i następnym razem będzie wygrana! Podium zamyka Jakub Olejnik z Łódź Zachód, którego czeka poważna rozmowa z zespołem mechaników. Wszystkim gratulujemy! 

Kwietniowy ranking Oddziałów przypomniał nam o wielu sportowych cudach, które wydarzyły się i w tym przypadku. Pamiętacie słynną "remontadę", której piłkarzy FC Barcelony dopuścili się w 1/8 finału Ligi Mistrzów w 2017 roku, gdy odprawili z kwitkiem zawodników PSG pomimo, że przegrali pierwsze spotkanie 0:4?  Finał Ligi Mistrzów w 2005 roku z udziałem polskiego bramkarza - Jerzego Dudka, którego FC Liverpool przegrywał do przerwy z wielkim AC Milanem już 0:3, by w rzutach karnych po popisie Polaka podnieść puchar i zwyciężyć w Champions League? Mamy wrażenie, że podobną drogę przebył ośrodek Football Academy Dąbrowa Górnicza, który pomimo słabego początku sezonu w grywalizacji postawił wszystko na jedną kartę i spektakularnie zwyciężył w kwietniu gromadząc aż 1000 FA Coins! Świetny wynik, gratulujemy. 🤝 Na drugim biegunie i w niezwykle stabilnej formie niczym Manchester City pod wodzą Pepa Guardioli jest FA Włocławek, które notuje trzeci z rzędu wynik gwarantujący podium! Widzimy, że "efekt nowej miotły" niezmiennie sprawdza się doskonale - trzymamy kciuki za tak dobre wyniki do końca sezonu! Zaszczytne trzecie miejsce padło łupem FA Sędziszów, które gromadząc 522 FA Coins może pochwalić się jednym z najlepszych wyników wśród ośrodków w tym sezonie. Wielkie brawa!

Na deser 😁🍦 ponownie... najdziwniejszy z rankingów w kolejnym z rzędu raporcie "Grywalizacji Football Academy"! Kojarzycie artykuł, który niedawno opublikowaliśmy dotyczący akcelerantów i retardantów? Trochę w podobny sposób wygląda klasyfikacja trenerów w kwietniu, w której zwyciężył już dobrze znany trener Mariusz Śmietanko z FA Grudziądz, który na swoim koncie zgromadził 252 FA Coinsy. Wynik? Bardzo dobry, ale bezkonkurencyjny. Tuż za nim... 😅 z wynikiem 6 i 3 FA Coins 😅 uplasowali się Arkadiusz Kwella z FA Chełmno oraz Monika Grabowska z FA Opole, która broni honoru trenerskiej płci pięknej Football Academy. Planowaliśmy w jakiś sposób zbudować napięcie przed ogłoszeniem wyników tego rankingu, ale nie chcielibyśmy zostać posądzeni o wprowadzanie w błąd, bądź tym bardziej delikatne "śmieszki". Liczymy, że maj przyniesie naprawdę pasjonującą walkę o tytuł trenera miesiąca w "Grywalizacji Football Academy"!

Pobierz APKĘ FA -> https://bit.ly/apka-FA 

Jedź na obóz -> http://bit.ly/obozy_FA 

#ZostańCzęściąGry

<< wstecz dalej >>

udostępnij