XI Konwent Football Academy jest już historią!

start / Aktualności

XI Konwent Football Academy jest już historią!

XI Konwent Football Academy jest już historią. Kilka tygodni organizacji, kilkadziesiąt nominacji, trzynaście statuetek, kilku prelegentów i trzy dni spędzone w Dąbrowie Górniczej. Tak w skrócie opisalibyśmy zakończone niedawno wydarzenie, jednak żaden skrót nie jest w stanie oddać ładunku emocjonalnego, które ze sobą niosło. 

Już od samej publikacji oficjalnego harmonogramu wiedzieliśmy, że z całego przygotowanego przez nas line-upu największe emocje wzbudzi wystąpienie trenera Jacka Magiery zaplanowane na piątkowy wieczór. Zgodnie z przewidywaniami sala konferencyjna w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej wypełniła się do ostatniego miejsca, a zgromadzeni w niej trenerzy, managerowie i zaproszeni goście z uwagą wysłuchali inspirującego wykładu "Gwiazdy Konwentu". Dodatkowym bonusem tego dnia było wystąpienie wiceprezesa PZPN ds. szkolenia Macieja Mateńko, który opowiedział o najnowszych projektach Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczących szkolenia i rozgrywek młodzieżowych. 

Po tak fantastycznym rozpoczęciu XI Konwentu Football Academy nikt nie narzekał na niezwykle napięty sobotni harmonogram, który zawierał w sobie wystąpienia trzech prelegentów, debatę, treningi pokazowe, prezentację prezesa oraz tak wyczekiwaną przez wszystkich galę. Zgodnie z planem punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęły się prelekcje na ścieżce trenerskiej i managerskiej, które poprowadzili trenerzy z Qualitas Coaching oraz Robert Pieczur.

Po pierwszej sesji wykładów wszyscy uczestnicy Konwentu spotkali się ponownie w sali konferencyjnej na inspirującym wystąpieniu Tomasza Wilczewskiego - współautora czterech podręczników z zakresu pedagogiki, kultury fizycznej i sportu, którego energetyczne wystąpienie spotkało się wielką aprobatą zgromadzonych gości. 

Tuż po wszystkich prelekcjach odbyła się pierwsza w historii Debata Football Academy, w której udział wzięli prezes Football Academy Group Radosław Soperczak, dyrektor sportowy FA Szymon Mlynek, dyrektor FASE Sławomir Kłos, twórca portalu Ekstratrener.pl Przemysław Mamczak, manager FA Leszno Kamil Illewicz oraz dobrze już znany publiczności Tomasz Wilczewski. Panowie w trakcie ponad dwugodzinnej rozmowy poruszyli wiele ważnych tematów związanych nie tylko z funkcjonowaniem sieci Football Academy, ale również związanych z rozwojem dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej w Polsce. 

Napięty terminarz nie pozwalał na chwilę oddechu i właściwie parę chwil po debacie wszyscy zgromadzeni w sali uczestnicy XI Konwentu Football Academy przenieśli się na halę sportową, by wziąć udział w sesji treningów pokazowych prowadzonych przez trenerów Qualitas Coaching oraz Tomasza Wilczewskiego.

Dopiero po tym wydarzeniu nastąpiła przerwa, w trakcie której sala konferencyjna zmieniała swoją scenerię, a uczestnicy szykowali galowe stroje ze względu na nadchodzącą wielkimi krokami Uroczystą Galę Wręczenia Nagród, którą poprzedzało już tylko trzydziestominutowe wystąpienie prezesa Football Academy Radosława Soperczaka. 

Punktualnie o godzinie 21:30 rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie tego weekendu, czyli coroczna gala, w trakcie której wyróżniamy najlepszych trenerów, managerów i najlepsze ośrodki w minionym roku. Całość transmitowana była na fanpage`u Football Academy Polska na Facebooku (kliknij)

Laureatami za 2022 rok zostali: 

⭐ Najlepszy start Football Academy - Football Academy Godynice 

⭐ Najlepszy start Football Baby - Football Baby Lublin 

⭐ Najlepszy ośrodek Football Baby - Football Baby Bydgoszcz 

⭐ Wzór współpracy z Football Academy Camps - Football Academy Kędzierzyn-Koźle 

⭐ Wzór współpracy z Football Academy Shop - Football Academy Bolesławiec 

⭐ Wzór zaangażowania trenera - Seweryn Łysoń (Football Academy Opole)

⭐ Największy sukces sportowy - Football Academy Leszno 

⭐ Najdynamiczniej rozwijający się ośrodek - Football Academy Łomianki 

⭐ Wzór wizerunku - Football Academy Wałbrzych 

⭐ Wzór zaangażowania w grywalizację - Football Academy Pabianice

⭐ Wzór zaangażowania managera - Rafał Bobrowski (Football Academy Włocławek)

⭐ Wzór solidności - Football Academy Dąbrowa Tarnowska 

⭐ Wzór jakości - Football Academy Leszno 

Zgodnie z tradycją w trakcie gali odbyły się jeszcze dwie uroczystości. Najpierw na stanowiska trenerów nowopowstałej Kadry Polski rocznika 2014 nominowani zostali Tomasz Lechowicz i Alan Matusiak. Następnie swoje wyróżnienia odebrali managerowie, których oddziały funkcjonują już nieprzerwanie od czterech lat, a byli to w tym roku: 

🎖 Łukasz Kurczak - Football Academy Trzebiatów 

🎖 Bartłomiej Wiatrowski - Football Academy Stalowa Wola 

🎖 Wojciech Janicki - Football Academy Chełmno 

🎖 Bartosz Charko - Football Academy Suwałki 

🎖 Piotr Janiak i Jarosław Nowocień - Football Academy Sieradz

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i widzimy się już za rok na XII Konwencie Football Academy! 

<< wstecz dalej >>

udostępnij