Zwracamy uwagę na rozwój indywidualny zawodnika - TRIP PO SIECI

start / Aktualności

Zwracamy uwagę na rozwój indywidualny zawodnika - TRIP PO SIECI

Czas na kolejną odsłonę naszego ulubionego programu "TRIP po sieci", w którym to dyrektor ds. rozwoju sieci Krzysztof Łoś oraz jego wierny FA Car odwiedzają oddziały Football Academy w całej Polsce. Po wielu dalekich wyprawach przyszedł czas na zaledwie kilkudziesięciominutową podróż do Kędzierzyna-Koźla, gdzie nieprzerwanie od 2013 roku z sukcesami funkcjonuje rodzinna akademia piłkarska prowadzona przez ojca i syna - Tomasza i Romana Radłowskich. 

Blisko setka dzieci, siedem grup treningowych i wzorowa współpraca z rodzicami - tak scharakteryzowalibyśmy oddział z Kędzierzyna-Koźla, który stawia na rodzinne wartości! Poza Romanem i Tomaszem, którzy zarządzają ośrodkiem, w strukturach pracują również członkowie rodziny, którzy sprawdzają się w roli trenerów. 

- Uważam, że kluczem do sukcesu naszego oddziału jest sumienna praca na wszystkich treningach. Każdy z naszych trenerów lubi i chce pracować z dziećmi i młodzieżą (mamy również drużynę trampkarzy 7-8 klasa). Kiedy przejąłem szkółkę 8 lat temu mieliśmy tylko 12 zawodników, a teraz jest ich prawie 100. Sądzę także, że fakt iż najbardziej zwracamy uwagę na rozwój indywidualny zawodnika, również wpływa na nasz sukces i na pozytywny obiór naszej akademii w środowisku lokalnym - zauważył Manager FA Kędzierzyn-Koźle Roman Radłowski. 

- W końcu mogłem odwiedzić oddział z województwa opolskiego i zobaczyć, jak działa i funkcjonuje FA na "naszym podwórku". Nie zawiodłem się. Uśmiechy na treningach najmłodszych zawodników oraz pasja i zaangażowanie w zaawansowanych rocznikach. Do tego wzorowa organizacja obozów - potwierdzona zdobytą nagrodą na ostatnim konwencie Football Academy. To jest najlepszy dowód na to, że ośrodek idzie dobrym torem - z zadowoleniem zauważył Krzysztof Łoś. 

Football Academy Kędzierzyn-Koźle to świeżo upieczony laureat w kategorii "Wzór współpracy z FA Camps" podczas Konwentu Football Academy 2023, który ponownie odbył się w Dąbrowie Górniczej. Nagroda, którą w imieniu Managerów odebrał jeden z Trenerów kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału jest dowodem na to, że w Football Academy można odnieść sukces na wielu płaszczyznach. 

- Chcemy dalej się rozwijać, jeśli chodzi o aspekt sportowy - udało się w tym roku, ponieważ aż 5 naszych zawodników było na zgrupowaniach i konsultacjach Kadry Polski FA. Celem na przyszłość jest, aby wprowadzać ich coraz więcej. Kolejna rzecz to na pewno dalsza praca z naszymi zespołami, aby docierały do ścisłego finału MPFA, bo w tamtym roku było to 2 roczniki, może w kolejny uda się 3? Chcemy i mamy nadzieję, że to też się uda od kwietnia otworzyć oddział Football Baby - z rozmachem wskazuje Roman Radłowski. 

Przejdźmy w takim razie do samej wizyty z cyklu "Trip po sieci". Czy to był dobrze spędzony czas?

- Wizyta Krzysztofa przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze. Zawsze brakuje czasu, a tu była okazja porozmawiać o sukcesach, problemach i planach na przyszłość. W trakcie wizyty odwiedziliśmy 2 hale, w których trenują nasze dzieciaki, w tym najmłodszych 4 latków - powiedział Roman Radłowski. 

- Przede wszystkim cieszę się, że przegadaliśmy najważniejsze tematy ośrodka, w tym te związane z rozwojem akademii w Kędzierzynie Koźlu. To z kolei przekonuje mnie, że takie spotkania są potrzebne i ważne. Nie zawsze jest na to czas by skupić się na tym w zwyczajnych rozmowach, szczególnie wtedy gdy trzeba stawić czoło codziennym wyzwaniom - zakończył dyrektor ds. rozwoju sieci Krzysztof Łoś. 

Na koniec zapytaliśmy Managera Football Academy Kędzierzyn-Koźle o to czy praca w szkole to duży atut w prowadzeniu własnej akademii piłkarskiej. Wnioski okazały się bardzo ciekawe i mogą okazać się ważne, gdy myślimy o otwarciu własnej akademii piłkarskiej. 

- Myślę, że może nie sama praca w szkole, a przygotowanie pedagogiczne i psychologiczne, które człowiek zdobywa na AWF, pomaga pracować z dziećmi i ogółem z drugim człowiekiem. Nie chodzi tu tylko o aspekt sportowy, ale też umiejętność rozmowy i współpracy przy różnych zadaniach, które trzeba wypełniać, prowadząc klub. Jeśli chodzi o samą prace w szkole, na pewno nie przeszkadza, a fakt, że jest się jakoś znanym w społeczności, może pomaga. 

Życzymy wspaniałych obchodów dziesięciolecia oddziału oraz siły, wytrwałości i udanych kolejnych dziesięciu lat! 

<< wstecz dalej >>

udostępnij