start / Aktualności / Mistrzostwa Polski FA

Ruszyła V edycja Mistrzostw Polski FA!

Rywalizacja o awans do ogólnopolskiego finału rozpoczęta!

Kilkuset zawodników, blisko 70 zespołów i ponad 40 ośrodków Football Academy i Lech Poznań Football Academy bierze udział w kolejnej edycji wewnętrznych rozgrywek pomiędzy naszymi oddziałami na terenie całego kraju.

Mistrzostwa Polski Football Academy to jeden z największych, wieloetapowych, ogólnopolskich turniejów dziecięcej piłki nożnej w naszym kraju!

W sezonie 2017/18 nasze wewnętrzne rozgrywki po raz drugi organizowane są aż w trzech kategoriach wiekowych - do lat 11, do lat 10 oraz do lat 9.

Po raz pierwszy Mistrzostwa Polski FA w wiodącej kategorii wiekowej do lat 10 zostały przeznaczone wyłącznie dla Kadr Regionalnych Football Academy.

Oznacza to, że każda z 10 Reprezentacji Regionalnych FA ma zagwarantowane miejsce w ogólnopolskim finale, a zawodnicy, którzy wystąpią pod jej nazwą w finałowym turnieju, zostaną wyłonieni na podstawie wcześniejszych konsultacji Kadr Regionalnych (jesień, wiosna).

W pozostałych kategoriach wiekowych jesienią rozpoczęły się rozgrywki Mistrzostw Polski Football Academy na szczeblu mikroregionalnym, które wiosną - dla najlepszych zespołów - będą kontynuowane na etapie makroregionalnym. Najlepsze drużyny awansują następnie do rozgrywanego co roku w czerwcu w Opolu ogólnopolskiego finału.

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM V EDYCJI MISTRZOSTW POLSKI FOOTBALL ACADEMY ŻYCZYMY POWODZENIA W WALCE O FINAŁ!

ROCZNIK 2007:

ROCZNIK 2008:

ROCZNIK 2009:

#MistrzostwaPolskiFA

<< wstecz dalej >>

udostępnij