Węgry, Andora, Anglia - co już wiemy o "nowej" reprezentacji Polski?

start / Aktualności / Prasówka FA

Węgry, Andora, Anglia - co już wiemy o "nowej" reprezentacji Polski?

Debiut nowego selekcjonera reprezentacji Polski to wydarzenie, na które z zaciekawieniem i nadzieją na "lepsze czasy" czekały miliony Polaków. Selekcjoner Paulo Sousa, który na tym stanowisku zastąpił Jerzego Brzęczka, swoją przygodę z kardą rozpoczął od wyjazdowego spotkania z reprezentacją Węgier, a następnie w roli gospodarza na stadionie Legii Warszawa zmierzył się z reprezentacją Andory. 

O tym jakie były rezultaty meczów, jakich piłkarzy do gry desygnował Paulo Sousa i jakie były kulisy spotkań dowiecie się z reprezentacyjnej prasówki Football Academy, w której zebraliśmy kilka najciekawszych publikacji po meczach z Węgrami i Andorą. 


Zmiany w XI nieuchronne, do poprawy aktywność w defensywie. Wnioski po debiucie Paulo Sousy

Paulo Sousa wnioski po debiucie z Węgrami (3:3) miał na gorąco zaraz po meczu w Budapeszcie. Portugalczyk dobrze czyta grę, czego efektem były zmiany Jóźwiaka i Piątka pozwalające odrobić straty, ale błędy popełnił w doborze wyjściowej jedenastki, do czego sam się przyznał. To początek pewnego procesu i budowania nowej, ofensywnej tożsamości reprezentacji Polski. Sousa zaryzykował, wyszedł na tym połowicznie korzystnie, ale już pierwsze spotkanie dało nam mnóstwo refleksji na temat atutów i niedociągnięć tego pomysłu na grę.

źródło: https://bit.ly/3u3EWep 


Posiadanie nie takie straszne. Próba zmiany kulturowej w reprezentacji Polski (ANALIZA)

Robert Lewandowski apelował o dodawanie nowych elementów do tego, co ten zespół już potrafi. Paulo Sousa nie bawił się jednak w półśrodki. Z dnia na dzień spróbował zmienić bojaźliwy i bazujący na kontratakach zespół w ekipę narzucającą własne warunki. I choć nie obyło się bez dramaturgii, są powody by sądzić, że może mu się to udać.

źródło: https://bit.ly/3u6wKtJ 


Twórca i tworzywo. Nieudany eksperyment z nową rolą Roberta Lewandowskiego

Gwiazdę reprezentacji Polski cofającą się po piłkę i próbującą samodzielnie rozgrywać akcje, widzieliśmy już w ostatnich latach wielokrotnie. Zazwyczaj wynikało to jednak z frustracji, że żadne piłki do niej nie docierają. Paulo Sousa tymczasem celowo cofnął kapitana. I choć były powody, by sądzić, że akurat w tym meczu to może mieć sens, próba się raczej nie udała. Robert Lewandowski wprawdzie dał Polsce zwycięstwo, ale korzystając ze swoich najbardziej klasycznych atutów.

źródło: https://bit.ly/2PGJGYn 

Anglia - bać się czy podziwiać? Wszystko co musicie wiedzieć o drużynie Garetha Southgte`a
Mecze z Anglikami zawsze rozpalały masową wyobraźnię wśród polskich fanów. W piłce nie ma dla nas większego święta niż starcie o stawkę z Niemcami lub Anglią. Synowie Albionu dawno nie mieli tak mocnej reprezentacji. Poznajcie wszystkich ludzi Garetha Southgate’a. Ponoć strach zmniejsza się wtedy, gdy oswajamy problem.

źródło: https://bit.ly/31z3BuZ 


(Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images)

W środę o 20:45 na Wembley zmierzymy się z reprezentacją Anglii. 

Jaki wynik typujecie?

#ZostańCzęściąGry

<< wstecz dalej >>

udostępnij