Gra, w którą opłaca się grać - grywalizacja w szkółce piłkarskiej

start / Aktualności / Prasówka FA

Gra, w którą opłaca się grać - grywalizacja w szkółce piłkarskiej

Jeden z najbardziej intensywnych miesięcy w kalendarzu Football Academy za nami! Tegoroczny wrzesień obok tradycyjnych naborów do szkółek piłkarskich charakteryzował się jeszcze jednym niezwykle istotnym wydarzeniem — rozpoczął się drugi sezon grywalizacji, który bezpowrotnie stracił przedrostek 'pilotażowy' i zaskoczył nas pulą nagród wynoszącą ponad 30000 złotych (klik)!

REGUŁY GIER, KTÓRE PRZYPADŁY DO GUSTU

W trakcie oraz tuż po zakończeniu pierwszej edycji "Grywalizacji Football Academy" otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii dotyczących zaimplementowanych przez nas elementów mechaniki gier. Dodatkowo pochwały spływały w stosunku do zastosowanych mechanizmów oraz wyglądu samej gry. Szczególne wrażanie na graczach zrobiła płynność pojawiania się punktów systemie i na kontach użytkowników. 

Z drugiej strony my byliśmy zdumieni tempem, w jakim rozwijają się kolejne profile zawodników. Na szczególne wyróżnienie zasługuje ten należący do rekordzisty, który podczas jednego sezonu zdołał wbić aż 19 poziomów (klik)! Przejdźmy jednak do rzeczy. Wielu z Was zwracało również uwagę na potrzebę jeszcze większego podkręcenia rywalizacji. Nie wystarczały Wam same igrzyska, pragnęliście 'chleba i igrzysk'! Zareagowaliśmy na Wasze sugestie i już we wrześniowym raporcie grywalizacji FA Coinsy zwiększyły swoje znaczenie. Regulujemy rachunki, za expienie są dropy. 🎁

KOD NA WYGRYWANIE

Kody to nieodłączny element wielu gier wideo. Z pewnością wielu z Was pamięta je jeszcze z czasów, gdy komputer służył w większym stopniu do zabawy. MOTHERLODE z The Sims, który gwarantował nam odpowiedni zastrzyk gotówki, czy ROCKETMAN z GTA: SA, który pozwalał nam na szybkie przemieszczanie się kultowym jetpackiem to kody, których używał prawie każdy.

Jednak nasza grywalizacja w swoich działaniach marketingowych nie założyła żadnej taryfy ulgowej. Każdy FA Coin trzeba podnieść z boiska i poprzedzić ten proces ciężką pracą. We wrześniu ta sztuka najlepiej wyszła Wojtkowi Kowalskiemu z FA Warszawa Wola, który dopisał do swojego konta 162 FA Coins. I to bez żadnych kodów na szybkość czy celność strzałów. Wysiłek włożony przez Wojtka zaprocentował zdobyciem głównej nagrody w postaci kompletnego stroju zawodnika, który zadziała jak kod na kolejnych zajęciach i doda +100 do pewności siebie.

Tuż za plecami warszawskiego mistrza wrześniowej grywalizacji toczyła się zacięta walka o drugą pozycję. Pojedynek na swoją korzyść rozstrzygnął Borys Krygier z Opola, który o kilka FA Coins wyprzedził Filipa Pala z Dąbrowy Tarnowskiej. Borys swoją nieustępliwością wywalczył personalizowaną kartę zawodnika, natomiast Filip nowego FABALL-a, który pomoże w dopracowaniu nowych zwodów. Gratulujemy! 

TRENER Z LICENCJĄ NA... GRANIE

Grywalizacja w firmie Football Academy sięga zdecydowanie głębiej niż samej rywalizacji zawodników. Reguły zaczerpnięte z gier dały nam możliwość wykorzystania jej również w rywalizacji trenerów. Jako że stawiamy na edukację i rozwój kadry szkoleniowej, najlepszy trener w sezonie wyjedzie na darmowy staż zagraniczny w jednym z europejskich klubów. Komu poszło najlepiej na starcie?

We wrześniu największy krok w kierunku wyjazdu zrobił... dyrektor sportowy FA Szymon Mlynek, który sprawdza się również w roli trenera w ośrodku Football Academy Częstochowa i zgodnie z oczekiwaniami od początku sezonu staje się przykładem dla trenerów w sieci i rozbija bank #motherlode. 😇 Szymon posiada liczne kwalifikacje trenerskie, w tym UEFA Elite Youth A (to najwyższe uprawnienie w Europie dla trenerów pracujących z młodzieżą), które poskutkowało tak dobrym wynikiem w grywalizacji. Jednak najbardziej pasjonująca walka odbyła się za plecami Szymona. Ostatecznie niecałe 200 FA Coins zdecydowało o tym, że reprezentujący ośrodek FA Łódź Wschód Igor Jagodziński zajął zaszczytne drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanął Michał Niedzielski z Football Academy Zawiercie, który już obmyśla plan, jakie mechanizmy zastosować, by w październiku zgarnąć główną nagrodę. 

Każdy z trenerów, którzy wywalczyli we wrześniowej klasyfikacji miejsce od pierwszego do trzeciego otrzyma bony do wykorzystania w Football Academy Shop. 

NAJWAŻNIEJSZY Z RANKINGÓW

Zgodnie z zeszłorocznym wzorem na deser podsumowania zostawiliśmy najbardziej elektryzujący ranking ośrodków. Klasyfikacja, na którą składa się suma punktów zawodników, trenerów i managerów wzbudza największe emocje. Dlaczego? Ponieważ każdy pojedynczy FA Coin składa się na sukces oddziału. Takiego sposobu na zaangażowanie wszystkich w grywalizację mógłby pogratulować nam i Paweł Tkaczyk. 😉

Tę część raportu rozpoczynamy od ogromnej niespodzianki. Zwycięstwo we wrześniowej edycji grywalizacji wywalczyli debiutanci z Częstochowy, dla których tak wielki sukces z pewnością będzie motywacją na resztę sezonu. Mamy nadzieję, że nie będzie to jedynie jednorazowy strzał, a świetny przykład dla wszystkich nowych oddziałów w sieci. W sporcie zmienia się wiele, ale nie zmienia się jedno — solidność i zaangażowanie Football Academy Opole! Centralny ośrodek, który zakończył pierwszy sezon grywalizacji złotym medalem i tym razem rozpoczyna z wysokiego C. Niezwykle silna akademia dzięki edukacji trenerów i zaangażowaniu rodziców oraz zawodników zgromadziła na swoim koncie 2783 FA Coins! To absolutny wzór do naśladowania w dziedzinie stosowania mechanizmów gier w szkółce piłkarskiej, który w czołówce grywalizacji utrzymuje się już od wielu miesięcy. Srebrne medale we wrześniu z pewnością zostaną przyjęte z wielkim entuzjazmem. Trzecie miejsce i brązowe krążki przypadają w udziale "dinozaura" w sieci Football Academy, czyli Football Academy Zawiercie. Jesteśmy przekonani, że ponad 2600 FA Coins zdobyte we wrześniu to tylko rozgrzewka przed walką o główne trofeum w skali całego sezonu. 

KORZYSTAJ Z GRYWALIZACJI W APLIKACJI

Na zakończenie przypominamy, że najprzyjemniejszy odbiór grywalizacji jest w aplikacji. Pobierz apkę i ciesz się pełnią funkcjonalności w swoim smartfonie.

Pobierz APKĘ FA -> https://bit.ly/apka-FA 

#ZostańCzęściąGry #raportFA

<< wstecz

udostępnij