11 URODZINY FOOTBALL ACADEMY!

start / Aktualności

11 URODZINY FOOTBALL ACADEMY!

Jak ten czas leci! Dopiero co świętowaliśmy okrągłe dziesięciolecie Football Academy, a kolejny rok już za nami! Był to czas ciężkiej ale pasjonującej i owocnej pracy nad rozwojem projektu, który tworzą tysiące ludzi!

Drodzy rodzice, trenerzy, managerowie - dziękujemy, że jesteście z nami. Jesteśmy wdzięczni za wysiłek, który wkładacie w to, aby na twarzach dzieci codziennie pojawiał się uśmiech, a ich rozwój sportowy i intelektualny wciąż szybował w górę! Oczywiście ogromne podziękowania wędrują także do kilkunastu tysięcy młodych sportowców bez których zaangażowania i potężnych pokładów pozytywnej energii nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy. 11 urodziny FA przychodzą do nas w okresie bardzo trudnym - w czasie pandemii koronawirusa, która opanowała cały świat. Dziś jednak skupiamy się na pozytywach, których przez ostatnie 12 miesięcy nie brakowało! 

Mistrzostwa Polski Football Academy 2019

Ogromnym sukcesem organizacyjnym i przede wszystkim sportowym okazał się finał MPFA 2019! W tym wydarzeniu wzięło udział aż 250 zawodników z 18 różnych ośrodków FA w Polsce i Wielkiej Brytanii. 6 Finał Mistrzostw Polski FA po raz pierwszy rozpoczął się uroczystym otwarciem w Hali Widowiskowo-Sportowej "Stegu Arena" w Opolu. Jeden z największych turniejów dziecięcej piłki nożnej w Polsce stał na bardzo wysokim poziomie i dostarczył wielu pozytywnych emocji wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Zobacz relację z turnieju: https://www.youtube.com/watch?v=bFalGby31eE

Konwent Football Academy 2020

Początek roku to bardzo mocne otwarcie i zorganizowany w częstochowskim hotelu "Arche" Konwent FA 2020. Tradycyjnie już program tego wydarzenia zawierał galę rozdania nagród, na której wyróżnione zostały najlepsze ośrodki oraz wyróżniający się managerowie za rok 2019. Około 200 zaproszonych gości aktywnie uczestniczyło w serii wykładów i prelekcji w dwóch ścieżkach tematycznych - managerskiej oraz trenerskiej przygotowanych przez fachowców w tych dziedzinach. O "Scoutingu i pozyskiwaniu nowych zawodników" opowiadał Giacomo Laurino - scout Academy S.P.A.L Ferrara. Jednak głównym wydarzeniem była prezentacja nowego systemu "Football Academy 2.0", za którą odpowiedzialny był założyciel i prezes FA - Radosław Soperczak. 

Nowy system FA - "Football Academy 2.0"

Długo wyczekiwany, nowy system Football Academy 2.0 po ponad 2 latach wytężonej pracy wielu osób ujrzał światło dzienne dokładnie 14 lutego 2020. Był to dla nas nie tylko skok technologiczny pod kątem obsługi naszych ośrodków, managerów, trenerów, rodziców i zawodników, ale przede wszystkim morze możliwości do dalszej rozbudowy naszej platformy! Dzięki standardom technologicznym oraz zastosowanym rozwiązaniom nasi zawodnicy mogą o wiele łatwiej zapisać się na obóz z FA Camps, zapoznać się z materiałami edukacyjnymi, dokonać zakupów w FA Shopie czy wreszcie być zawsze w kontakcie z trenerem lub managerem dzięki nowym kanałom komunikacji. Już nie możemy doczekać się rozwiązań gryfikacyjnych dla naszych podopiecznych, którzy dzięki tej technologii będą mogli doświadczać przygody z futbolem w jeszcze ciekawszy i bardziej pouczający sposób!

Nasi wychowankowie na szczeblu międzynarodowym

Na ten moment czekaliśmy bardzo długo, bo aż 11 lat! Pewnie dlatego ten niewątpliwy sukces miał tak wyjątkowy smak! O czym mowa? Nasi wychowankowie trafili do zawodowego futbolu na szczeblu międzynarodowym! Należy tu wyróżnić Gracjana Szyszkę i Adama Stefańskiego, którzy podpisali swoje kontrakty we włoskim S.P.A.L Ferrara, a także Szymona Emche, który reprezentuje teraz barwy US Cremonese. Wszyscy wymienieni zawodnicy to wychowankowie Football Academy School of Excellence w Szczecinie! Teraz czas na reprezentację Polski!

Ponadto bramkarze FASE z zespołów U-15 i U-16 - Adam Toboła oraz Bartłomiej Łyczek, skorzystali z zaproszenia Burnley F.C i odbyli swoje staże w Barnfield Training Centre! W tym samym zespole testowanych było dwóch zawodników z pola reprezentujących FASE - Jędrzej Góral i Jakub Romanik. W treningach drużyny występującej w Premier League uczestniczył także pierwszy trener bramkarzy szczecińskiej akademii - Wojciech Zimecki. Z kolei napastnik FASE z rocznika 2003 - Kryspin Leśniak był bliski przenosin do Crewe Alexandra, czyli klubu występującego w angielskiej League Two, a zawodnikiem zainteresowany był także klub występujący w austryjackiej Bundeslidze - SK Sturm Graz oraz wcześniej wspomniane Burnley F.C rozgrywające swoje mecze na niezwykle klimatycznym Turf Moore.

Więcej informacji:http://www.fase.com.pl/trenuj-z-pasja-szkola-mistrzostwa-sportowego i https://www.famg.pl/

Sporting Clube de Portugal partnerem Football Academy

Początek marca to prawdziwy "breaking news" i ogłoszenie 5-letniej współpracy pomiędzy Sportingiem CP oraz Football Academy Group. Klub ze stolicy Portugalii posiada jedną z najlepszych na świecie akademii piłkarskich, a od tego roku rozpoczął ścisłą współpracę z FA i FASE. Międzynarodowa umowa pomiędzy podmiotami zakłada stałą wymianę wiedzy merytorycznej, a także możliwości stażowe dla trenerów FA i FASE, a główną intencją jest regularne przekazywanie zawodników na Półwysep Iberyjski. Jest to krok milowy dla rozwoju całej sieci, a dwaj portugalscy specjaliści są już w Polsce i pracują nad rozwojem naszych akademii. 

Więcej o współpracy: https://www.footballacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/sporting-clube-de-portugal-partnerem-fase-i-football-academy/

Kolejna dekada funkcjonowania projektu Football Academy rozpoczęła się w sposób spektakularny! Czas wykorzystany został w 100% na rozwój sieci, której jesteście częścią. Teraz, gdy treningi zostały wstrzymane dokładamy wszelkich starań, aby przygotować dla Was materiały do wykorzystania w domowych warunkach i nie dać Wam zapomnieć o ukochanym futbolu. Pamiętajcie - każdy kryzys się kiedyś kończy, a my wrócimy jeszcze silniejsi i lepiej przygotowani do tego, by czerpać jeszcze więcej radości ze wspólnych treningów! Kolejne 11 lat przed nami!

<< wstecz dalej >>

udostępnij