Czas na etap makroregionalny X Mistrzostw Polski Football Academy!

start / Aktualności

Czas na etap makroregionalny X Mistrzostw Polski Football Academy!

Wyłoniliśmy już (prawie) wszystkie drużyny, które zagrają w etapie makroregionalnym X edycji Mistrzostw Polski Football Academy! Zawodnicy z roczników 2014, 2013 i 2012 powalczą o awans do centralnego finału, a pierwsze mecze odbędą się już w ten weekend! 

W mistrzostwach Polski sezonu 2022/23 wystąpią drużyny w trzech kategoriach wiekowych - U9 z debiutującym rocznikiem 2014, U10 z docelowym rocznikiem 2013, w którym tytułu bronić będzie FA Stalowa Wola oraz w kategorii U11 (2012), w której o kolejny puchar powalczy obrońca tytułu i multi medalista tej imprezy z Leszna.

W turnieju, który zakończy się wielkim centralnym finałem w Opolu zobaczymy także wiele debiutujących ośrodków, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Mistrzostwami Polski Football Academy i to za te oddziały będziemy w szczególności trzymać kciuki.

Całość rozgrywek już od etapu mikroregionalnego objęta jest szerokim skautingiem, w który zaangażowani są trenerzy Kadr Regionalnych i Kadr Polski Football Academy, skauci FASE oraz skauci Sportingu Clube de Portugal. Mistrzostwa Polski Football Academy są jednym z najważniejszych etapów selekcji do Kadr Polski FA. Nie przegapcie okazji na to, by znaleźć się w ich notesach.

Tak wyglądał IX Finał MPFA! (kliknij)

Szczegółowe informacje dotyczące grup oraz miast gospodarzy poszczególnych turniejów etapu makroregionalnego X edycji Mistrzostw Polski Football Academy znajdują się na poniższych mapkach.

Powodzenia!

<< wstecz dalej >>

udostępnij