start / Aktualności

Rok wielkich projektów - wspominamy 2020

Rok 2020 stał się historią i już na dobre weszliśmy w nowy - 2021! Z tej okazji przypominamy najważniejsze wydarzenia ostatnich 12 miesięcy, które pomimo wielu przeciwności losu były rokiem wielkich projektów.

KONWENT FA

Początek roku to spotkanie Managerów, Trenerów i Przyjaciół Football Academy podczas Konwentu organizowanego rokrocznie w różnych zakątkach Polski, w celu omówienia najważniejszych spraw bieżących oraz przedyskutowania strategii na kolejne miesiące. Tradycyjnie już to wydarzenie zostało ukoronowane Galą Nagród, podczas której wyróżniliśmy najlepszych partnerów w wielu kategoriach! Jednak najważniejszym wydarzeniem była prezentacja Football Academy 2.0... 

Więcej: https://footballacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/konwent-football-academy-2020-1/ 

NOWY SYSTEM FA

Jeszcze podczas wyżej wspomnianego Konwentu FA w styczniu 2020 roku Prezes FAG Radosław Soperczak zaprezentował nowy system Football Academy, który symbolicznie nazwany został Systemem FA 2.0. Nowy system to ułatwienia dla rodziców, innowacyjne rozwiązania dla zawodników, edukacja trenerów, większa przejrzystość i ergonomia.

SPORTING CP

Niezwykłą w skali kraju informację przekazaliśmy w marcu tego roku. Football Academy Group na mocy umowy z lutego 2020 roku, stało się oficjalnym partnerem 22-krotnego Mistrza Portugalii, który wychował takich piłkarzy jak Cristiano Ronaldo czy Bruno Fernandes. Informacja to spotkała się z doskonałym odbiorem w środowisku piłkarskim i dodała nam energii na dalszą część roku! 

Więcej: https://footballacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/sporting-clube-de-portugal-partnerem-fase-i-football-academy/ 

TRENINGI W DOMOWYCH WARUNKACH

Niestety parę dni po spektakularnym sukcesie jakim było pozyskanie Partnera międzynarodowej klasy, przyszła do nas informacja o ogólnoświatowej pandemii koronawirusa, a wraz z nią szereg obostrzeń, które ograniczały możliwość tradycyjnego treningu w akademiach piłkarskich. Jednak wyszliśmy z tej sytuacji obronną ręką i tysiące podopiecznych Football Academy w całej Polsce realizowało projekt treningu w domowych warunkach, który podparty był wieloma publikacjami nt. odporności, suplementacji czy mentalnego wsparcia młodych sportowców. 

11 URODZINY FA

Choć nie obchodzone hucznie to zawsze sprawiają ogromną przyjemność - urodziny! W tym roku minęło już 11 lat działalności Football Academy. Czas leci tak szybko, że zbliżamy się do pełnoletności! 

WIRTUALNE MISTRZOSTWA POLSKI FA

W momencie gdy dowiedzieliśmy się, że coroczne Mistrzostwa Polski Football Academy stoją pod znakiem zapytania postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować edycję on-line, która okazała się niezwykłym sukcesem! 29 Oddziałów przez 26 dni walczyło o Wirtualne Mistrzostwo Polski 2020! Pierwszym i historycznym zwycięzcą zostało FA Leszno, które po pasjonującym pojedynku finałowym pokonało LPFA - Dziewczyny. Obie drużyny zgromadziły w tym meczu rekordową liczbę ponad 4500 reakcji pod postem! 

Więcej: https://footballacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/poznalismy-wirtualnego-mistrza-polski-football-academy-2020/ 

NIEZWYKŁY JUBILEUSZ FA PIŁA

"FA Piła to jest siła" to hasło bardzo dobrze znane, dzięki stałym bywalcom Mistrzostw Polski Football Academy, bo za takich należy uznać zawodników i  kibiców ośrodka Football Academy w Pile, który niedawno obchodził swoje 10-lecie. Jeden z najstarszych ośrodków FA w Polsce jest znany także z wysokiej etyki pracy i świetnej organizacji, a teraz dokłada także niezwykłe osiągnięcie - wychowanie pierwszych w historii FA zawodników, którzy przeszli drogę przez wszystkie grupy oraz kategorię trampkarza! Nikodem Balcewicz i Bartosz Durka, bo o nich mowa posiadają najdłuższy staż w barwach FA. Teraz wraz z końcem czerwca kończy się ich przygoda w Football Academy. 

Więcej: https://footballacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/fa-pila-to-jest-sila-wywiad/ 

OFICJALNY MODEL KOSZULKI NA SEZON 2020/21

W tym roku zdecydowaliśmy się na jeden, jedyny, oficjalny model koszulki treningowej FA - Adidas Entrada 18, którą zaprezentował nasz sympatyczny Milan! 

Więcej: https://footballacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/prezentujemy-oficjalny-model-koszulki-na-sezon-2020-21/ 

NOWY DYREKTOR SPORTOWY FA

Stało się! Po kilku miesiącach intensywnych poszukiwań, rozmów rekrutacyjnych i sprawdzania kompetencji kolejnych kandydatów, udało nam się odnaleźć odpowiednią osobę na niezwykle ważne stanowisko dyrektora sportowego Football Academy. Szymon Mlynek to absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na Politechnice Opolskiej ze Specjalizacją Trenerską, który planuje kontynuować karierę naukową przez otwarcie przewodu doktorskiego na Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, na tej samej specjalizacji.

Więcej: https://footballacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/szymon-mlynek-dyrektorem-sportowym-football-academy/ 

TAJNY PROJEKT

Po kilkunastu miesiącach prób, przygotowań, testów i utrzymywania tego projektu w tajemnicy, wreszcie ogłosiliśmy - Football Academy jako pierwsza akademia piłkarska na świecie wprowadziła system grywalizacji! Grywalizacja Football Academy to pierwszy tego typu projekt na świecie, który został wdrożony w sieci szkółek piłkarskich. Na jego mocy każdy zawodnik, trener oraz manager posiadający konto w systemie FA otrzymuje możliwość dysponowania wirtualnym profilem użytkownika, który rozwija się wraz z osiągnięciami i aktywnością w świecie realnym. W ramach projektu Grywalizacji FA użytkownicy zdobywają punkty i unikalne odznaczenia (medale), co przekłada się na pokonywanie kolejnych poziomów, aż do osiągnięcia statusu „Legendy”. 

Więcej: https://footballacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/zdradzamy-szczegoly-projektu-ktory-byl-tajemnica-przez-wiele-miesiecy/ 

OD SKAUTINGU, DO SPORTINGU

Wcześniej chwaliliśmy się tym, że nie będzie to jedynie współpraca wizerunkowa, a rzetelne partnerstwo oparte na zintegrowaniu systemu szkolenia obu akademii, dlatego pragniemy przedstawić Wam autorski program "Od skautingu do Sportingu", którego głównym założeniem są wizytacje specjalistów Sportingu CP oraz FASE w Oddziałach Football Academy w całej Polsce. Program ma na celu umożliwić zbudowanie bezpośrednich relacji pomiędzy wcześniej wspomnianymi ekspertami, a managerami i trenerami FA na terenie całego kraju i zaprezentować realną współpracę na linii FA - FASE - SPORTING CP.

Więcej: https://footballacademy.pl/o-nas/aktualnosci/aktualnosci/to-co-nas-wyroznia-od-skautingu-do-sportingu-2/ 

NOWA APKA

Ci, którzy są z nami od wielu lat wiedzą, że nie jest to nasz pierwsze podejście do aplikacji. Tym razem nauczeni poprzednim doświadczeniem wprowadziliśmy szereg poprawek i aktualizacji, by wypuścić nową apkę Football Academy - przeznaczoną również dla dzieci! Rodzice posiadają pełny dostęp do wszystkich funkcji aplikacji, natomiast dzieci mogą zainstalować wersję zawierającą wyłącznie "Grywalizację FA"!

Życzymy, aby nowy 2021 rok był lepszy od tego, który odszedł do historii.

<< wstecz dalej >>

udostępnij